Bez rozdielov – podujatie k výstave obrazov detí s poruchami autistického spektra

Pri príležitosti nultého ročníka výstavy Bez rozdielov, ktorý sa venuje tvorbe detí na autistickom spektre, hrad Beckov v spolupráci s OZ Marcus SK a združením Hans pripravili podujatie venované tomuto projektu. Okrem výstavy obrazov budú počas celého dňa pre deti na autistickom spektre, ich rodiny, ako aj iných návštevníkov pripravené viaceré workshopy, umelecké aktivity, ako sú hrnčiarska a výtvarná dielňa, muzikoterapia, ale taktiež sokoliarske vystúpenia, ale aj odborná prednáška o autizme.

Program:
Výtvarná a hrnčiarska dielňa budú fungovať celý deň, rovnako ako lukostreľba.

10:00 Hudba bez rozdielov (hudobné workshopy na pódiu)
11:00 sokoliarske vystúpenie
12:00 Hudba bez rozdielov (hudobné workshopy na pódiu)
13:00 Hudba bez rozdielov (hudobné workshopy na pódiu)
14:00 „živá knižnica“ – teória a prax života s autizmom (odborná prednáška psycholofičky spojená s vlastnými skúsenosťami rodičov detí s poruchami autistického spektra) – Mgr. Viera Hincová a Lucia Moravanská
15:00 sokoliarske vystúpenie
16:00 Hudba bez rozdielov (hudobné workshopy na pódiu)
17:00 sokoliarske vystúpenie

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.