Duša dreva

500. výročie trhového práva v Beckove pokračuje a tento raz vám prinášame podujatie s názvom Duša dreva. Tešiť sa tak môžete na rezbárov a ich tradičné drevené výrobky. Pripravené sú pre vás aj ukážky kresania a čapovania, pričom prácu s drevom si budete môcť dokonca aj vyskúšať.

Okrem toho bude pre vás pripravená aj hrnčiarska a kováčska dielňa, ukážky maľovania na sklo, výroba sviečok z včelieho plastu a ďalšie zaujímavosti. Občerstviť sa môžete v hradnom bufete, dať si dobrú kávičku či oriešky v karameli alebo ochutnať letné ovocné vínko.

O 11:00, 15:00 a 17:00 sa budú v priestoroch dolného nádvoria konať sokoliarske vystúpenia, pričom dravce a ďalšie domáce zvieratká budete môcť obdivovať počas celého víkendu v hradnom hospodárstve.

V priestoroch hradu objavíte aj obrazy slávneho uhorského a beckovského maliara Ladislava Mednyánszkeho, výstavu Erbovné beštie a našu tohtoročnú novinku – drevenú sochu draka Blundusa.

Absolvovať môžete aj prehliadku hradu so sprievodkyňami, ktoré vám odhalia históriu strážneho hradu Beckov, jeho povesti aj rôzne stredoveké zaujímavosti.

Príďte na hrad Beckov a objavte Dušu dreva. Vstupné je sezónne.

Hradné zvesti

SÚKROMNÁ UDALOSŤ

Vážení návštevníci, v piatok 25. septembra 2020 bude na hrade Beckov prebiehať súkromná udalosť s názvom Beckovské slnko, ktorá sa tu koná každoročne. Areál hradu bude preto otvorený pre verejnosť iba v čase od 9:00 do 13:00. Ďakujeme za Vaše pochopenie.

NOVÉ OPATRENIA PRI NÁVŠTEVE HRADU

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne vydal nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti od štvrtka 20. augusta 2020. V tejto súvislosti prijal dôležité opatrenia aj hrad Beckov.

OBMEDZENÝ POHYB V AREÁLI HRADU

V priebehu augusta a septembra 2020 budú u nás prebiehať stavebné a zabezpečovacie práce v rámci rekonštrukcie hradu Beckov. Z tohto dôvodu môže byť prístup do niektorých častí areálu obmedzený. Ďakujeme za Vaše pochopenie!