Hľadanie strateného času

Viete, že deň na Zemi nemá presne 24 hodín? Túto zaujímavosť si všimli dokonca už aj naši dávni predkovia, ktorí sa snažili túto nepresnosť všemožne napraviť. Podujatie Hľadanie strateného času vám ukáže, akým spôsobom sa v minulosti rátal čas, aké typy hodín sa používali a prezradí vám aj to, ktorí velikáni prispeli k technologickému rozvoju v tejto oblasti.

Pre deti aj dospelých sme si pripravili aktivity, ktoré vám odhalia rôzne fyzikálne zákonitosti a ktoré vás prakticky naučia aj to, ako sa zorientovať v prírode.

Okrem pátracej úlohy sa môžete tešiť na prehliadky so sprievodcom, remeselné stánky, bufetík s občerstvením, hradné suveníry, hrnčiarsku a kováčsku dielňu či výrobu tradičných sviečok z včelieho plastu. Na hrade nájdete aj hospodárstvo so zvieratkami, novú výstavu s názvom Erbovné beštie a pri hradnej studni objavíte aj nášho obľúbeného draka Blundusa.

Príďte na hrad Beckov a rozlúsknite záhadu strateného času!

Vstupné sezónne.

Hradné zvesti

SÚKROMNÁ UDALOSŤ

Vážení návštevníci, v piatok 25. septembra 2020 bude na hrade Beckov prebiehať súkromná udalosť s názvom Beckovské slnko, ktorá sa tu koná každoročne. Areál hradu bude preto otvorený pre verejnosť iba v čase od 9:00 do 13:00. Ďakujeme za Vaše pochopenie.

NOVÉ OPATRENIA PRI NÁVŠTEVE HRADU

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne vydal nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti od štvrtka 20. augusta 2020. V tejto súvislosti prijal dôležité opatrenia aj hrad Beckov.

OBMEDZENÝ POHYB V AREÁLI HRADU

V priebehu augusta a septembra 2020 budú u nás prebiehať stavebné a zabezpečovacie práce v rámci rekonštrukcie hradu Beckov. Z tohto dôvodu môže byť prístup do niektorých častí areálu obmedzený. Ďakujeme za Vaše pochopenie!