Hľadanie strateného času

Viete, že deň na Zemi nemá presne 24 hodín? Túto zaujímavosť si všimli dokonca už aj naši dávni predkovia, ktorí sa snažili túto nepresnosť všemožne napraviť. Podujatie Hľadanie strateného času vám ukáže, akým spôsobom sa v minulosti rátal čas, aké typy hodín sa používali a prezradí vám aj to, ktorí velikáni prispeli k technologickému rozvoju v tejto oblasti.

Pre deti aj dospelých sme si pripravili aktivity, ktoré vám odhalia rôzne fyzikálne zákonitosti a ktoré vás prakticky naučia aj to, ako sa zorientovať v prírode.

Okrem pátracej úlohy sa môžete tešiť na prehliadky so sprievodcom, remeselné stánky, bufetík s občerstvením, hradné suveníry, hrnčiarsku a kováčsku dielňu či výrobu tradičných sviečok z včelieho plastu. Na hrade nájdete aj hospodárstvo so zvieratkami, novú výstavu s názvom Erbovné beštie a pri hradnej studni objavíte aj nášho obľúbeného draka Blundusa.

Príďte na hrad Beckov a rozlúsknite záhadu strateného času!

Vstupné sezónne.

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.