Uvidíte u nás

Na dolnom nádvorí nájdete obliehacie stroje – katapulty a jedinečné kováčske rekordy. V priľahlých objektoch sa nachádza Expozícia archeológie a stavebného vývoja opráv na hrade, v ktorej nájdete zbierkové predmety od Trenčianskeho múzea v Trenčíne, ako aj fotodokumentáciu prebiehajúcich stavebných prác.

Tešiť sa môžete aj na drevenú sochu draka menom Blundus, ktorý stráži hradnú studňu,a kaplnke môžete obdivovať repliku zázračnej Beckovskej madony. Na hornom hrade bude počas víkendov k dispozícii aj dobová lukostreľnica.

Lukostrelci

zdroj: Hrad Beckov

Erbovné beštie

Tento rok sme si pre vás pripravili unikátnu výstavu nadprirodzených bytostí v životnej veľkosti, ktoré sa objavujú na erboch rôznych šľachtických rodov po celej Európe. Vidieť budete môcť draka, baziliška, pegasa, jednorožca, kentaura, morskú pannu a ďalšie bájne postavy z minulosti.

zdroj: Hrad BeckovZoznámite sa so základmi heraldiky a budete si môcť namaľovať aj svoj vlastný erb. Najkrajšie z nich odmeníme a vystavíme v našich priestoroch a na facebooku hradu Beckov.

Výstava bude pre vás k dispozícii na strednom hrade v pivničných priestoroch Západného pláca a v hlavnej veži od 26.5. do 8.9.2020.

Hradné hospodárstvo – ZRUŠENÉ!

Počas letných mesiacov jún, júl a august sme pripravili aktivitu, ktorá nesie názov hradné hospodárstvo. Na dennej báze budete môcť vidieť dravce a ukážky ich letu (júl – august). Budete sa môcť povoziť na poníkovi po hradnom nádvorí, nakŕmiť zvieratká a aj sa o nich niečo zaujímavé dozvedieť (jún – august). Život na našu hradnú zrúcaninu prinavráti aj hospodár, ktorý s koníkom a povozom bude chodiť kosiť čerstvú trávu na okolité svahy.

Denný sled aktivít:
10:00 výklad a kŕmenie zvieratiek (hospodár)
11:00 jazda na poníkovi (hospodár)
12:00 hrnčiarska dielňa (sprievodca hradu)
14:00 výklad a kŕmenie zvieratiek (hospodár)
15:00 jazda na poníkovi (hospodár)
16:00 hrnčiarska dielňa (sprievodca hradu)

Sokoliarske vystúpenia na dolnom nádvorí (júl – august okrem pondelkov) prebiehajú vždy v časoch o 11:00, 15:00 a 17:00.

Hradné zvesti

Od soboty 30. mája 2020 sa v areáli hradu začínajú organizované prehliadky so sprievodcom. Žiadame vás, aby ste dodržiavali aktuálne platné bezpečnostné nariadenia spojené s novým koronavírusom. Zároveň je pre vás pripravená aj nová výstava s názvom Erbovné beštie.