Uvidíte u nás

Na dolnom nádvorí nájdete obliehací stroj – katapult a jedinečné kováčske rekordy. Objavíte tu aj dobovú kováčsku vyhňu, kde uvidíte ukážky tradičných techník, no môžete si tu vyraziť aj pamätnú mincu s beckovským motívom.

V priľahlých objektoch sa nachádza Expozícia archeológie a stavebného vývoja opráv na hrade, v ktorej nájdete zbierkové predmety od Trenčianskeho múzea v Trenčíne, ako aj fotodokumentáciu prebiehajúcich stavebných prác.

Lukostrelci

Tešiť sa môžete aj na drevenú sochu draka menom Blundus, ktorý stráži hradnú studňu, a v kaplnke môžete obdivovať kópiu zázračnej sochy známej ako Beckovská madona.

V hornom hrade sa môžete tešiť na výstavu stredovekej hygieny a kúpeľníctva a objavíte tu aj obrazy Ladislava Mednyánszkeho, beckovského rodáka a najznámejšieho uhorského maliara. V hornom hrade navyše pribudla aj nová expozícia, kde si môžete pozrieť ukážky dobového stolovania a ľudovú kultúru spojenú s obdobím dušičiek.

Hradné zvesti

Vážení návštevníci,
od soboty 24. októbra 2020 bude hrad Beckov až do odvolania zatvorený. K tomuto kroku sme pristúpili na základe aktuálnej situácie spojenej s novým koronavírusom a prijatých opatrení. O prípadných zmenách vás budeme včas informovať.
Ďakujeme za vaše porozumenie.