Uvidíte u nás

Na dolnom nádvorí nájdete obliehací stroj – katapult a jedinečné kováčske rekordy. Objavíte tu aj dobovú kováčsku vyhňu, kde uvidíte ukážky tradičných techník, no môžete si tu vyraziť aj pamätnú mincu s beckovským motívom.

V priľahlých objektoch sa nachádza Expozícia archeológie a stavebného vývoja opráv na hrade, v ktorej nájdete zbierkové predmety od Trenčianskeho múzea v Trenčíne, ako aj fotodokumentáciu prebiehajúcich stavebných prác.

Lukostrelci

Tešiť sa môžete aj na drevenú sochu draka menom Blundus, ktorý stráži hradnú studňu, a v kaplnke môžete obdivovať kópiu zázračnej sochy známej ako Beckovská madona.

V hornom hrade sa môžete tešiť na výstavu stredovekej hygieny a kúpeľníctva a objavíte tu aj obrazy Ladislava Mednyánszkeho, beckovského rodáka a najznámejšieho uhorského maliara.

V lete 2021 sme v pivničných priestoroch severného a  západného paláca pre Vás otvorili výstavu dobových hier a hračiek HRA NA HRAD!.  Príďte si zahrať hnefatafl, pozrieť aké karty hrával kráľ Ladislav Pohrobok či obdivovať dobové šachy.

Hradné zvesti

Hradné brány sú pre verejnosť otvorené.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Rovnako z technických príčin a prípravných prác na rekonštrukcii západného paláca bude uzavretá terasa tohto paláca a rytierska sála.

Tento rok sme pre vás otvorili pivničné priestory severného paláca.