Uvidíte u nás

Na dolnom nádvorí nájdete obliehací stroj – katapult a jedinečné kováčske rekordy. V priľahlých objektoch sa nachádza Expozícia archeológie a stavebného vývoja opráv na hrade, v ktorej nájdete zbierkové predmety od Trenčianskeho múzea v Trenčíne, ako aj fotodokumentáciu prebiehajúcich stavebných prác.

Tešiť sa môžete aj na drevenú sochu draka menom Blundus, ktorý stráži hradnú studňu, a v kaplnke môžete obdivovať kópiu zázračnej sochy známej ako Beckovská madona.

Lukostrelci

Erbovné beštie

Tento rok sme si pre vás pripravili unikátnu výstavu nadprirodzených bytostí v životnej veľkosti, ktoré sa objavujú na erboch rôznych šľachtických rodov po celej Európe. Uvidíte draka, baziliška, pegasa, jednorožca, kentaura, morskú pannu a ďalšie bájne postavy z minulosti.

Zoznámite sa so základmi heraldiky a budete si môcť namaľovať aj svoj vlastný erb. Najkrajšie z nich odmeníme a vystavíme v našich priestoroch a na Facebooku hradu Beckov.

Výstava bude pre vás k dispozícii na strednom hrade v pivničných priestoroch Západného pláca a v hlavnej veži od 26.5. do 8.9.2020.

Hradné hospodárstvo

Počas letných mesiacov jún, júl a august sme pre vás pripravili aktivitu, ktorá nesie názov hradné hospodárstvo. Na dolnom nádvorí objavíte dobovú kováčsku vyhňu. Od stredy do nedele tu uvidíte ukážky tradičných techník, no môžete si tu vyraziť aj pamätnú mincu s beckovským motívom.

Od júna do augusta budete môcť nakŕmiť hospodárske zvieratká a aj sa o nich niečo zaujímavé dozvedieť. Život na našu hradnú zrúcaninu prinavráti aj hospodár, ktorý s poníkom a povozom bude chodiť na okolité svahy a kosiť čerstvú trávu. Na požiadanie sa na poníkovi môžete aj povoziť (okrem pondelkov).

Od júla do augusta k hospodárskym zvieratkám pribudnú aj dravce. Sokoliarske vystúpenia na dolnom nádvorí budú prebiehať nasledovne:
– pondelok – bez vystúpení
– utorok až piatok – 11:00, 16:00
– víkend – 11:00, 15:00, 17:00

* Vzhľadom na prebiehajúci program môžu byť tieto termíny upravené alebo v prípade nepriaznivého počasia môžu byť sokoliarske vystúpenia úplne zrušené. Na prvom dennom vystúpení musia byť minimálne štyria návštevníci.

Hradné zvesti

❗️PRESÚVAME TERMÍN KONCERTU❗️
Vážení návštevníci, vzhľadom na značne nepriaznivú predpoveď počasia sme sa rozhodli presunúť koncert Mirky Partlovej a Jána Slezáka na 1. augusta 2020 o 20:00. Vstupenky, ktoré ste si zakúpili v predpredaji, budú platné aj v tomto termíne. Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu a veríme, že sa tu všetci spoločne stretneme a zabavíme.
V prípade potreby nás kontaktuje na: info@hrad-beckov.sk