Hradná sezóna 2019 bola dňa 17. novembra ukončená. Od marca do polovice novembra na hrad Beckov prišlo 81.285 evidovaných návštevníkov. Opäť sa jedná o rekordnú návštevnosť a skoro 10% rast oproti minulému roku 2018.

Tento rok sme pre vás pripravili viac ako 40 programov a podujatí rôzneho charakteru. Najatraktívnejšie z hľadiska návštevnosti boli Veľká noc, Beckovské slávnosti, ale aj programy ako Assassíni na hrade Beckov. Hlavnou témou sezóny boli „Tri kľúče pre Katarínu“, kde sme na základe reálnej udalosti z histórie, spojili príbehom tri hrady: Beckov, Čachtice a Plavecké Podhradie. Podarilo sa nám sprístupniť pre širokú verejnosť nie len hrad, ale aj bohatú históriu obce Beckov a to prostredníctvom produktu cestovného ruchu „Sakrálna cesta“. Na budúci rok aj v tejto oblasti pripravujeme nový produkt, ktorým by sme radi predstavili miestnu šľachtu a jej kúrie a kaštiele.

Z hľadiska stavebného vývoja sa na hrade zrealizovala obnova klenby v Severnom paláci. V hradnej kaplnke pribudol vstupný portál na točité schodisko a samotné schody. Po siedmych rokoch od otvorenia hradu pre verejnosť sme sa zamerali na obnovu niektorých častí hradu, ktoré potrebovali súrnu obnovu. Pribudlo nové schodisko k hradnej studni a obnovili sa niektoré drevené časti hradu ako napríklad schodisko ku kamennej ochodzi.

V budúcej sezóne by sme sa radi zamerali opäť na sprístupnenie nových priestorov. Budeme pokračovať v prácach v Severnom paláci a súčasne by sme radi uzavreli južnú stenu hradnej kaplnky a pustili sa aj do obnovy fresiek v troch gotických oknách.

Pevne veríme, že sa nám podarí zachovať vašu priazeň a pripraviť aj na budúcu sezónu opäť bohatý a atraktívny program.

Tešíme sa na stretnutie s vami v sezóne 2020. V prípade priaznivého počasia by sme radi otvorili už počas víkendu 29.2-1.3.2020.

Návštevníci sa v medzisezónnom období na hrad môžu dostať. V prípade, že si prehliadku objednajú minimálne tri dni vopred, pre skupiny nad 10 osôb platiacich. Cena sa stanovuje na základe klasického vstupného a za sprievodcu sa platí príplatok +20 € za skupinu. Objednanie prehliadky je možné prostredníctvom: info@hrad-beckov.sk.