Podujatie začína o 20.00 dňa 23.7.2021.

Cena vstupenky: 16 € (www.ticketportal.sk)
Cena vstupenky s večernou prehliadkou hradu: 20 € (www.vstupenky.hrad-beckov.sk)

Vstup bez nutnosti testu. Okrem bežných vstupeniek na sedenie sú v predaji aj limitované vstupenky ( iba www.vstupenky.hrad-beckov.sk), v rámci ktorých je možná aj prehliadka hradu – avšak počet týchto vstupeniek na prehliadku je limitovaný počtom 50 osôb na jednu prehliadku. Čas prehliadok: 18:30 a 19:15 hod.

Hudobné teleso LA GIOIA je synonymom jedinečného spojenia operného spevu v štýle belcanto a populárnej hudby. Je zoskupením troch spevákov, vytvárajúcich pop – operný štýl a je ojedinelým svojho druhu v strednej Európe. Repertoár tria tvoria nielen skladby svetovej hudobnej scény, ale najmä originálne a hudobne nápadité úpravy známych slovenských, českých hitov, ktoré v podaní LA GIOIA znejú doteraz nepočutým, originálnym spôsobom. S isto mierou metafory môžeme konštatovať, že LA GIOIA vynáša opernú formu „na ulicu“ a niečo z „ulice“ zasa do atmosféry operných domov. Piesne v podaní LA GIOIA sú určené širokému publiku. Melódie tria útočia na dušu, hladia ju a otvárajú srdcia poslucháčov.

V nedávnej minulosti prešla LA GIOIA zmenou v obsadení, kedy pôvodného člena Petra Ďurovca, nahradil v triu mladý, talentovaný muzikálový spevák Martin Vetrák, ktorý má však, napriek mladému veku, množstvo interpretačných skúseností.

Pred druhou vlnou stihla LA GIOIA pokrstiť svoj najnovší album pod názvom Per lei (Pre ňu), ktorého krstným otcom sa stal Jano Baláž zo skupiny Elán.

Poslucháči sa môžu tešiť, pretože aj skladby z nového albumu budú znieť na koncerte pod šírim nebom na Hrade Beckov.

Ako špeciálny hosť tria vystúpi na hradnom koncerte aj rodák z neďalekého Nového Mesta nad Váhom – tenorista Marian Pavlovič.

LA GIOIA v preklade z talianskeho jazyka znamená radosť. A práve s radosťou, temperamentom a vášňou prichádza LA GIOIA, aby poslucháčom na Považí ponúkla jedinečný hudobný zážitok, umocnený monumentálnou a históriou dýchajúcou atmosférou priestorov Beckovského hradu.