Medový víkend

Medový víkend

Tento rok sa stretávame s včelármi, medovinármi a zaujímavým rozprávaním o včielkach a medu už po štvrtýkrát v poradí. Pán Moravčík si tento rok pre nás pripravil niekoľko noviniek. Tešiť sa môžete na výstavu rozmanitých úľov, rozprávanie o živote včielok, včelárstve, aký je med prospešný pre zdravie, i ako včelie produkty pomáhajú pri liečení niektorých chorôb.

Súčasťou Medového víkendu budú tiež ukážky práce včelárov, nebude chýbať stáčanie medu, pri ktorom každý môže ochutnať pravý med, čerstvo stočený z včelieho plástu.

V nedeľu sme si potom pre vás pripravili obľúbené bábkové rozprávky v podaní Divadielka pod Hríbikom.

11.00 Perníková chalúpka
Rozprávka o dvoch veselých a hravých deťoch, ktoré len raz trošku u babičky „zaneposlúchali“ a zažili „sladké stretnutie“, na ktoré len tak ľahko nezabudnú… A s nimi všetci spoločne – s napätím aj s úsmevom vyčkáme, ako nakoniec všetko dobre dopadne …

13.00 Poprepletko
Slovné prekrúcačky a milé popletené zážitky, ktoré nakoniec prinesú hlavnému hrdinovi nielen vysnívané šťastie, ale aj srdce princeznej. Jeho „prepletaniu“ neodolá ani jeho otec s mamkou, či mocný obyvateľ lesa, dokonca ani kráľovský dvor … Či sa aj vám nebudú pliesť ruky s nohou – to si vyskúšajte s našim hrdinom …

15:00 Perníková chalúpka

Hradné zvesti

Hradné brány sú v NOVEMBRI pre verejnosť otvorené počas sviatkov a víkendov od 9:00 do 16:00 (posledný vstup o 15:30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.