Návšteva hradu Beckov: V platnosti sú nové opatrenia

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne vydal nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti od štvrtka 20. augusta 2020. Ich cieľom je ochrániť zdravie obyvateľov kraja, zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19 a vzniku nových ohnísk.

Opatrenia vydané RÚVZ v Trenčíne sú platné aj pre okres Nové Mesto nad Váhom, v ktorom sa nachádza obec Beckov.

V tejto súvislosti prijal hrad Beckov dôležité opatrenia a návštevník hradu je povinný:

  • v kontakte so zamestnancami hradu mať tvár prekrytú rúškom,
  • pri pokladni si dezinfikovať ruky,
  • mať rúško na tvári v celom areáli hradu,
  • dodržiavať medzi sebou odstupy minimálne 2 metre.

Počas hromadných podujatí (podujatia do 500 osôb) sa na hrade nemôžu podávať alkoholické nápoje. Povolený je predaj čapovaných a balených nealko nápojov a originálne zabalených pochutín.

Opatrenia budú v platnosti do 31. augustaďalší postup bude závisieť od vývoja epidemiologickej situácie v kraji. V tejto súvislosti budeme aktualizovať aj našu správu.

Zdroj: tlačová správa TSK, Hrad Beckov

Hradné zvesti

SÚKROMNÁ UDALOSŤ

Vážení návštevníci, v piatok 25. septembra 2020 bude na hrade Beckov prebiehať súkromná udalosť s názvom Beckovské slnko, ktorá sa tu koná každoročne. Areál hradu bude preto otvorený pre verejnosť iba v čase od 9:00 do 13:00. Ďakujeme za Vaše pochopenie.

NOVÉ OPATRENIA PRI NÁVŠTEVE HRADU

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne vydal nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti od štvrtka 20. augusta 2020. V tejto súvislosti prijal dôležité opatrenia aj hrad Beckov.

OBMEDZENÝ POHYB V AREÁLI HRADU

V priebehu augusta a septembra 2020 budú u nás prebiehať stavebné a zabezpečovacie práce v rámci rekonštrukcie hradu Beckov. Z tohto dôvodu môže byť prístup do niektorých častí areálu obmedzený. Ďakujeme za Vaše pochopenie!