O gajdošovi a húske

Prvý víkend septembrový sme si pre vás pripravili hranú prehliadku hradu pre veľkých aj malých. Hrad ožije pre mnohých neznámou legendou o šikovnom gajdošovi a bielej panej. Kde sa však v príbehu skryla húska? Toto tajomstvo vám prezradia herci z divadla Z malého Ríma.

Hrané prehliadky budú začnať v sobotu aj v nedeľu pri hlavnom pódiu o 10.30, 12.30, 14.30 a 16.30.

V čase o 9.30, 11.30, 13.30 a 15.30 začínajú pri hlavnom pódiu prehliadky hradu so sprievodcom.

Na hrade okrem prehliadok môžete vidieť výstavu Erbové beštie, kováčske rekordy, katapult alebo draka Blundusa.

Na dolnom nádvorí aj rôznych remeselníkov (kováč, hrnčiar, sviečkár, medovinár …)

Počas víkendu je v platnosti vstupné s programom: www.hrad-beckov.sk

Prosíme vás, aby ste rešpektovali nariadenia ÚVZ a nosili v priestore hradu rúško.

Hradné zvesti

SÚKROMNÁ UDALOSŤ

Vážení návštevníci, v piatok 25. septembra 2020 bude na hrade Beckov prebiehať súkromná udalosť s názvom Beckovské slnko, ktorá sa tu koná každoročne. Areál hradu bude preto otvorený pre verejnosť iba v čase od 9:00 do 13:00. Ďakujeme za Vaše pochopenie.

NOVÉ OPATRENIA PRI NÁVŠTEVE HRADU

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne vydal nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti od štvrtka 20. augusta 2020. V tejto súvislosti prijal dôležité opatrenia aj hrad Beckov.

OBMEDZENÝ POHYB V AREÁLI HRADU

V priebehu augusta a septembra 2020 budú u nás prebiehať stavebné a zabezpečovacie práce v rámci rekonštrukcie hradu Beckov. Z tohto dôvodu môže byť prístup do niektorých častí areálu obmedzený. Ďakujeme za Vaše pochopenie!