Dátum/čas
Date(s) - 24/07/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Tradičné rozprávky pre deti v podaní marionetového Divadla pod hríbikom opäť zavítajú na hrad Beckov. Okrem nich sa môžete tešiť na sokoliarske vystúpenia, lukostreľbu, remeselnú výrobu a ako vždy, čosi dobré pod zub.

Program 24.7.2022

10:00 sokoliarske výstupenie
11:00 Janko Hraško
13:00 Červená Karkulka
14:00 sokoliarske vystúpenie
15:00 Janko Hraško
16:00 sokoliarske vystúpenie

JANKO  HRAŠKO
Zo zeleného hrášku by mala byť  „iba“  dobrá  hrášková  polievka, abo hustá hrachová kaša.  Ale ako to už v rozprávkach  býva, aj z jedného malého hrášku  sa môže vykľuť veselý chlapček.  Rozveselí starkú, vie si zastať i robotu na poli, poteší svojho ňaňka, očarí kráľa ale svojou šikovnosťou a umom obmäkčí srdce roztopašnej  princeznej.  Za svoju dobrotu a statočnosť získa nielen ruku  princeznej ale premôže aj dávne prekliatie ….

ČERVENÁ KARKULKA
Neobvyklé dievčatko a ešte neobvyklejšie stretnutie s Vĺčkom zatají dych nejedného malého diváka. S napätím a humorným odľahčením známeho rozprávkového príbehu sa prenesieme do lesa a s našou hlavnou hrdinkou prežijeme nezabudnuteľné narodeniny…

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.