Dátum/čas
Date(s) - 14/08/2021
9:00 - 18:00

Kategórie


Bájni draci sú s hradom Beckov spojení od nepamäti. Nielen povesťou o drakovi šarapatiacom v hradnej studni, ktorého tam dodnes môžte stretnúť, ale aj slávnym Dračím rytierskym rádom, ktorý spoluzakladal pán beckovského hradu Stibor. Preto Vás pozývame pozrieť sa drakom trochu bližšie na zúbok. Počas víkendu si môžete pozrieť rytiersky stan a šermiarske vystúpenia skupiny ARGENTI, sokoliarske majstrovstvo sokoliarov FALCONARII, nebojácne sa vydať po stopách drakov v našej pátracej hre a napokon si jedného draka v našej dielničke aj vyrobiť. Okrem toho Vás v nedeľu čaká krst detskej knihy. Tešíme sa na Vás!
Program:
10.00 Sokoliarske vystúpenie FALCONARII
11.00 Šermiarske vystúpenie ARGENTI – prednáška o chladných zbraniach
13.00 Šermiarske vystúpenie ARGENTI – prednáška a streľba z palných zbraní
14.00 (len nedeľa!) Krst knihy Izabelkine dobrodružstvá spojený s autorským čítaním a interaktívnou ukážkou maľovania
15.00 Sokoliarske vystúpenie FALCONARII
16.00 Šermiarske vystúpenie ARGENTI – prednáška odievanie a výstroj rytiera a zbrojnošov
17.00 Sokoliarske vystúpenie FALCONARII
Pátracia hra a detská dielnička budú otvorené priebežne

Hradné zvesti

Hradné brány sú v NOVEMBRI pre verejnosť otvorené počas sviatkov a víkendov od 9:00 do 16:00 (posledný vstup o 15:30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.