Dátum/čas
Date(s) - 16/08/2020
9:00 - 18:00

Kategórie


500. výročie trhového práva v Beckove pokračuje a tento raz vám prinášame podujatie s názvom Duša dreva. Tešiť sa tak môžete na rezbárov a ich tradičné drevené výrobky. Pripravené sú pre vás aj ukážky kresania a čapovania, pričom prácu s drevom si budete môcť dokonca aj vyskúšať.

Okrem toho bude pre vás pripravená aj hrnčiarska a kováčska dielňa, ukážky maľovania na sklo, výroba sviečok z včelieho plastu a ďalšie zaujímavosti. Občerstviť sa môžete v hradnom bufete, dať si dobrú kávičku či oriešky v karameli alebo ochutnať letné ovocné vínko.

O 11:00, 15:00 a 17:00 sa budú v priestoroch dolného nádvoria konať sokoliarske vystúpenia, pričom dravce a ďalšie domáce zvieratká budete môcť obdivovať počas celého víkendu v hradnom hospodárstve.

V priestoroch hradu objavíte aj obrazy slávneho uhorského a beckovského maliara Ladislava Mednyánszkeho, výstavu Erbovné beštie a našu tohtoročnú novinku – drevenú sochu draka Blundusa.

Absolvovať môžete aj prehliadku hradu so sprievodkyňami, ktoré vám odhalia históriu strážneho hradu Beckov, jeho povesti aj rôzne stredoveké zaujímavosti.

Príďte na hrad Beckov a objavte Dušu dreva. Vstupné je sezónne.

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.