Dátum/čas
Date(s) - 05/11/2022
9:00 - 16:00

Kategórie


Prvú novembrovú sobotu oslávime vskutku tradične – pravou zabíjačkou. Pripravené pre vás budú zabíjačkové špeciality na zjedenie aj so sebou, bohatý zabíjačkový tanier, horúce oškvarky a mnoho iných dobrôt. Okrem dobrého jedla a aktivít pre deti sa môžete tešiť aj na FS Trúfalci a ich školu tanca a lovecký tábor skupiny Vir Fortis, ktorá vás v interaktívnych humorných vystúpeniach prevedie stredovekými poľovačkmi.

A čo dobré pod zub na hrade nájdete? Jaternice, krvavničky, tlačenku aj huspeninu či oškvarky a masť. Na svoje si prídu fanúšikovia dobrej slaniny – oravskej, gazdovskej či iberie, a tiež údeného mäsa – pripravené bude karé, krkovička, panenka aj stehno. Samozrejme, nebudú chýbať ani klobásy a oškvarková a pečeňová paštéta.

A ak vám bude mäso liezť hore ušami, deň si budete môcť osladiť v hradnom bufete – tradičnými šiškami, ale tiež vafľami. A celkom iste ta nájdete čosi, čím spláchnuť všetko to dobré jedlo.

Program:

10:00 folklórny súbor Trúfalci – vystúpenie a škola tanca
11:00  Žán, dnes budeš líška
12:00 folklórny súbor Trúfalci – vystúpenie a škola tanca
13:00 Na úspešný lov! alebo workshop stredovekého poľovania
14:00 folklórny súbor Trúfalci – vystúpenie a škola tanca
15:00 Parohy hradného pána

Podujatie sa riadi vstupnm VÍKEND S PROGRAMOM.

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.