Dátum/čas
Date(s) - 27/09/2020
9:00 - 18:00

Kategórie


Podujatie o víne a pravde, ktorá je v ňom skrytá – také je In vino veritas na hrade Beckov. Tešiť sa môžete na celodenné ochutnávky opojného Bakchovho moku, pričom budú pre vás pripravené vínka klasické, ovocné, ale aj s nádychom stredoveku.

Podujatie budú sprevádzať odborné prednášky, ale aj ukážky tradičných prác spojených s vinárstvom. Atmosféru bude dotvárať aj ľudová hudba, ktorá k vinohradníctvu jednoznačne patrí. A tešiť sa môžete aj na pátraciu hru pre malých aj veľkých, ktorá vám odhalí tajomstvá vinárstva v Beckove.

PROGRAM NA PÓDIU

nedeľa 27.9.2020
10:00 prednáška a ochutnávka vín
11:00 ľudové nôty heligonky
12:00 prednáška a ochutnávka vín
13:00 ľudové nôty heligonky
14:00 prednáška a ochutnávka vín
15:00 ľudové nôty heligonky
16:00 prednáška a ochutnávka vín

Okrem toho budú pre vás pripravené aj prehliadky, ktoré vám priblížia históriu a povesti strážneho hradu Beckov. V areáli objavíte aj remeselné stánky, kováčsku dielňu, lukostreľbu, obrazy Ladislava Mednyánszkeho, výstavu dobového kúpeľníctva aj draka Blundusa.

Príďte na hrad Beckov a odhaľte pravdu skrytú vo víne.

Vstupné víkend s programom.

NAŠI PARTNERI

Ovocinár Hrehor
Rodinné vinárstvo Heger
Najväčšia vínna pivnica v Pukanci

Hradné zvesti

SÚKROMNÁ UDALOSŤ

Vážení návštevníci, v piatok 25. septembra 2020 bude na hrade Beckov prebiehať súkromná udalosť s názvom Beckovské slnko, ktorá sa tu koná každoročne. Areál hradu bude preto otvorený pre verejnosť iba v čase od 9:00 do 13:00. Ďakujeme za Vaše pochopenie.

NOVÉ OPATRENIA PRI NÁVŠTEVE HRADU

Na základe zhoršenej epidemiologickej situácie v niektorých okresoch Trenčianskeho kraja Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne vydal nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti od štvrtka 20. augusta 2020. V tejto súvislosti prijal dôležité opatrenia aj hrad Beckov.

OBMEDZENÝ POHYB V AREÁLI HRADU

V priebehu augusta a septembra 2020 budú u nás prebiehať stavebné a zabezpečovacie práce v rámci rekonštrukcie hradu Beckov. Z tohto dôvodu môže byť prístup do niektorých častí areálu obmedzený. Ďakujeme za Vaše pochopenie!