Dátum/čas
Date(s) - 20/08/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


POZOR! 
Z dôvodu nepriaznivého počasia je podujatie zrušené. Hrad bude pre verejnosť otvorený v bežnom režime, a teda s obyčajným vstupným. 

Na mor najlepšie divadlom, na tragédiu humorom. A nezabudnite na Dekameron. Keďže sa blíži jeseň, tento víkend sa pozrieme na zúbok epidemiologickým opatreniam a medicíne naprieč históriou. Okrem zaujímavej pátracej hry sa môžete tešiť na divadelnú inscenáciu Kdekrademor pre deti aj dospelých na motívy Dekameronu divadelného súboru NOTDIS. Nebude chýbať ani lukostreľba, výstava dobových kuchýň a sokoliarske vystúpenia.

Program:

10:00 sokoliarske vystúpenie
11:00 Kdekrademor (nedeľa)
13:00 Kdekrademor (nedeľa)
15:00 sokoliarske vystúpenie
16:00 Kdekrademor (sobota)
17:00 sokoliarske vystúpenie

Kdekrademor (60 min)  je komédia na motívy noviel G. Boccaccia, ktorá kombinuje pouličné divadlo s commedie dell´arte a vhodná je teda pre všetkých bez ohľadu na vek, ak majú radi humor.
V októbri 2021 získal Kdekrademor divácku cenu za najlepšiu hru na Nučickém Kahanu.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.