Dátum/čas
Date(s) - 24/07/2022
19:30 - 22:30

Kategórie


Koncertné turné KAREL PLÍHAL – 40 ROKOV NA SCÉNE, ktoré malo
prebehnúť v termíne od 19.7. do 24.7.2022   v slovenských mestách
je z technicko-produkčných dôvodov  zrušené.

Refundácia vstupeniek bude prebiehať  prostredníctvom predajných
systémov, cez ktoré boli vstupenky zakúpené – teda ticketportal.sk
alebo predpredaj.sk. Zákazníkom, ktorí si vstupenky zakúpili na
kamennom predajnom mieste, bude refundácia vstupného poskytnutá
priamo tam.

prípade koncertu na hrade Beckov môžete vstupenky vrátiť buď priamo u nás v pokladni, alebo môžete vstupenku zaslať na adresu:

Dr. HORÁK spol. s r.o.
Medená 19
811 02 Bratislava
SLOVENSKO

s číslom účtu, na ktorý vám budú peniaze vrátené vrátane nákladov na poštovné.

Ďakujeme za pochopenie.

 

Karel Plíhal je synonymom českého folkového pesničkárstva už niekoľko desaťročí. I keď označenie „folkař“ zďaleka nevystihuje široký záber a podstatu jeho tvorby. Je totiž nielen pesničkárom, ale i básnikom s vycibreným zmyslom pre humor a iróniu, zároveň skvelým muzikantom s citom pre vypointovanú  nezabudnuteľnú melódiu a harmóniu, skvelým inštrumentalistom a tak trochu aj hercom – ústrednou postavou vždy nezabudnuteľných a jedinečných živých vystúpení, na ktorých si vystačí s gitarou a svojou poetikou. I tak spoľahlivo ovládne sálu plnú ľudí – dá im možnosť zamyslieť sa, zasmiať – i keď niekedy cez slzy – ale taký je predsa život. A ten vie Karel Plíhal zhmotniť vo svojich piesňach jedinečne a nezameniteľne.

Je autorom viac ako desiatky autorských albumov, spolupracoval a nahrával s Emilom Pospíšilom, na svoje konto si pripísal aj autorstvo viacerých scénických kompozícií pre divadlá i film. Jeho album Vzduchoprázdniny bol ocenený cenou hudobnou Anděl.

Jeho zatiaľ posledným vydaným albumom je súhrnné vydanie Alba a bonusy,  neustále však pracuje na nových piesňach a tie spolu so svojimi najlepšími prináša v sérii jedinečných koncertov aj na Slovensko. Zdravotné obmedzenie mu v posledných rokoch znemožňuje hrať na gitaru, na koncertoch ho preto sprevádza gitarista Petr Fiala, s ktorým si rozumie nielen ľudsky, ale hlavne hudobne.  Sám Plíhal svoje piesne obohatil o hru na iný strunový nástroj – mandolu. Je naladená o kvintu nižšie a jej súznenie s gitarou znie absolútne magicky.

Po viacročnej koncertnej odmlke budú mať v júli 2022 Plíhalovi slovenskí priaznivci jedinečnú príležitosť  prísť si vypočuť svojho obľúbeného pesničkára na tradičné i netradičné miesta po celom Slovenku. Koncertná šnúra začína v Bratislave a po zastávkach v Nitre, Banskej Štiavnici, či Liptovskom Mikuláši  prinesie aj isto nezabudnuteľné koncerty v prekrásnej scenérii Spišského hradu a Hradu Beckov.

Cena v predpredaji: 17 €
Cena na mieste: 20 €