Dátum/čas
Date(s) - 09/07/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Už tradičné podujatie aj tento rok prinesie množstvo medových produktov, workshopy a prednášky o včelárskom remesle a včeliu pátraciu hru. Na hrade si budete môcť zakúpiť rôznorodé včelárske produkty od viacerých včelárov – fantastické medy, Trenčiansku, ale aj Tradičnú slovenskú medovinu, sviečky, kozmetiku a výrobky z apiterapie a mnoho ďalšieho.

Nebude chýbať ani výstava úľov a iných pomôcok nutných pre včelárstvo, mini pozorovací úľ, v ktorom môžete bezpečne sledovať život včiel, či ochutnávka medu alebo napr. odviečkovancov.

Múzeum medoviny Tomka z Nitry si pre vás taktiež pripravilo okrem vynikajúcej medoviny či limonády aj novinky – fermentovaný peľ a balzamy na pery so včelím voskom.

Pozrieť si budete môcť aj hradný včelín, ktorý vznikol s podporou nadácie ZSE, a sami si budete môcť vyskúšať prácu včelára a aj to, ako sa rôzne včelárske produkty a pomôcky vyrábajú.

V nedeľu sa taktiež môžete tešiť na Divadelnú nedeľu – Príbeh Jedného rytiera divadla Gaston. Nebude chýbať ani remeselná výroba, výstava dobových kuchýň a sokoliarske vystúpenia.

sobota:

11:00 sokoliarske vystúpnie
12:00 prírodné včelárstvo (Andrej Noga)
13:00 starostlivosť o úle & workshop výroby rámikov (Andrej Noga)
14:00 apiterapia (Andrej Noga)
15:00 sokoliarske vystúpenie
16:00 starostlivosť o úle & workshop výroby rámikov (Andrej Noga)
17:00 sokoliarske vystúpenie

nedeľa:

10:00 sokoliarske vystúpenie
11:00 Gaston – Príbeh Jedného rytiera
12:00 História včelárstva (Milan Krivý)
13:00 Úvod do včelárstva (Milan Krivý)
14:00 Gaston – Príbeh Jedného rytiera
15:00 sokoliarske vystúpenie
16:00 Medové moky, to nie je len medovina (Milan Krivý)
17:00 sokoliarske vystúpenie

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.