Dátum/čas
Date(s) - 18/09/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Život v časoch, kedy Beckovské panstvo vlastnili Stiborovci – remeselná výroba, dobová kuchyňa, rytieri aj zbrojnoši. Vráťte sa v nami čase a sami okúste, ako sa žilo a pracovalo pred 600 rokmi vďaka skupine historického šermu Ursus.

Počas víkendu sa môžete tešiť na dobový tábor, ukážky zbraní, ako aj dobové a hry aktivity so zbrojnošmi (hod krúžkami na terč, šach, rybačka, rebrík, drevený petangue…), šermiarske vystúpenia Kapitán času a koncert dobovej hudby Musica Ursusica.

Kapitán času:
Prenesieme sa do dávnych rytierskych časov, do doby hrdinov. Sám
neohrozený kapitán so svojou družinou predstaví divákom umenie
boja so stredovekými zbraňami. A vraj dokáže rozkázať aj
samotnému času… Šermiarske vystúpenie je plné humorných
scénok a akčných súbojov.

11:00 šermiarske vystúpenie Kapitán času
14:00 koncert Musica Ursusica
15:00 šermiarske vystúpenie Kapitán času
16:00 koncert Musica Ursusica

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.