Dátum/čas
Date(s) - 20/02/2022
9:00 - 16:00

Kategórie


Pri príležitosti Medzinárodného dňa turistických sprievodcov hrad opäť otvára svoje brány. Okrem remeselných stánkov, dobových doskových hier a dobrodružnej pátračky môžete absolvovať aj špeciálnu prehliadku: Sakrálnu cestu, ktorá sa sústreďuje na cirkevné dejiny Beckova. Vďaka nej sa dozviete, kedy sa v Beckove začala šíriť reformácia, či sa tu usadila židovská komunita. Taktiež zistíte ako s Beckovom súvisí gróf Móric August Beňovský alebo prečo sa Štefan Pilárik musel skrývať v kope hnoja. A, samozrejme, budete mať môcť možnosť vidieť, ako všetky tri beckovské kostoly vyzerajú zvnútra.

Sakrálna cesta bude začínať pri hradnej pokladni o 13:00.

Turistickí sprievodcovia majú v tento víkend vstup na hrad zdarma, ostatní návštevníci sa riadia podľa bežného vstupného.

Naďalej fungujeme v režime OP.  Ďakujeme, že to rešpektujete.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.