Dátum/čas
Date(s) - 05/06/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Prvý júnový víkend si pripomenieme Deň životného prostredia aj Deň detí. Bližšie sa pozrieme, čo všetko nájdeme v okolitých lesoch prostredníctvom poznávacích hier a aktivít. A v nedeľu (o 11:00 a 15:00) sa môžu tešiť na dobrodružstvá Zajka Lajka a jeho púte Považským Inovcom!

A taktiež sa budeme venovať kompostovaniu a odpadu. Spolu s OZ Priatelia Zeme prvýkrát naplníme hradné kompostovisko. Pôjde o verejný workshop (o 15:00), kde vám odborníci na problematiku vysvetlia a ukážu, ako sa správne kompostuje a čomu sa vyvarovať.  Samozrejme, každý kto chce, môže priložiť ruku k dielu.

Deti sa zabavia tiež – pripravené s pre ne rôzne úlohy o kompostovaní v pre stromy nezávadnej podobe.

A keďže Deň detí na hrade Beckov sa bez šaša Becka nezaobíde, ten si pre vás pripravil skutočne nezvyčajný test pátračských znalostí – Strastiplnú skúšku skvostného dvorného blázna Becka, verného a statočného sluhu ešte skvostnejšieho hradného pána vojvodu Stibora zo Stiboríc a Beckova – ak ju prejdete, sladký podiel z hradného pokladu vás isto neminie.

Ale aby to nebolo len tak – vaše znalosti si šašo Becko najprv dobré preverí – každé dve hodiny na pódiu šašo Becko deti preskúša aj zabaví.

Projekt bol podporený v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa.

Program:
Celodenný:
pátracie hry hľadačov pokladov a poznávačov prírody, drevárska dielnička, lukostreľba, výstava dobovej kuchyne, hry

Sobota:
10:00, 12:00, 14:00: šašo Becko skúša deti (pódium; interaktívne animácie s deťmi)
15:00 workshop kompostovania (pódium)
16:00: šašo Becko skúša deti (pódium; interaktívne animácie s deťmi)

Nedeľa:
10:00 šašo Becko skúša deti (pódium; interaktívne animácie s deťmi)
11:00 predstavenie divadla Žihadlo – Zajko Lajko (pódium)
12:00, 14:00 šašo Becko skúša deti (pódium; interaktívne animácie s deťmi)
15:00 predstavenie divadla Žihadlo – Zajko Lajko (pódium)
16:00: šašo Becko skúša deti (pódium; interaktívne animácie s deťmi)

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.