Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 05/04/2020
9:00 - 18:00

Kategórie


PODUJATIE JE ZRUŠENÉ, HRAD JE ZATVORENÝ AŽ DO ODVOLANIA!

Slávnostné otvorenie hradnej sezóny. Pripravený je bohatý program, ktorým vás prevedú rytieri zo skupiny historického šermu Vir Fortis. Šermiarske vystúpenia, zábavné divadelné scénky na hlavnom pódiu, dobový tábor, remeselníci a dobové aktivity pre deti aj dospelých.

Program na pódiu:

11:00 „Udelenie trhového práva“ – divadelno-šermiarska scénka, ktorá ozrejmí návštevníkom ako mestečko Beckov získalo v stredoveku významné právo a to právo trhu. Tento rok to bude už 500 rokov. Tento akt umožnil mestu, aby sa výraznejšie rozvíjalo a stalo sa jedným z najväčších miest v danom období na našom území.

13:00 Manuscript ( šermiarsko-divadelné predstavenie ) ukážky šermu, predstavenie bojového umenia v stredoveku.

15:00 Verbovačka ( interaktívne vystúpenie pre deti ) naverbovanie detí do hradnej posádky a spoločný bojový výcvik.

17:00 Nevera po rytiersky – zábavné predstavenie o kráľovnej Barbore a o tom ako nasadila povestné parohy svojmu manželovi, kráľovi Žigmundovi Luxemburskému.

Aktivity počas dňa:

Kušostreľba pre divákov

Rytierska dráha pre deti

Historický tábor s hradným zbrojárom, výstava zbraní a zbrojí

Hradný pisár a razba mincí

Kráľovská čokoláda

Tento rok sme si pre vás pripravili tému šľachtické rody v meste Beckov a na hrade. Výstava venovaná významným rodom, ktoré vlastnili alebo spravovali hrad bude umiestnená v priestore Priečneho paláca. Mimo iné vám objasní aj problematiku heraldiky a udeľovania erbov.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Oznamy

VOĽNÁ PRACOVNÁ POZÍCIA