Dátum/čas
Date(s) - 06/08/2021
19:00 - 20:30

Kategórie


Koncert začína o 19.00 na dolnom nádvorí hradu Beckov.
Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom predpredaja: vstupenky.hrad-beckov.sk alebo priamo na pokladni hradu Beckov.

Heligonkárka a speváčka Vlasta MUDRÍKOVÁ svojou hrou na heligónku a spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Vlastička prispieva k zachovaniu koloritu ľudovej piesne a folklóru Kysúc. Hre na heligónke sa venuje 25 rokov. Okrem sólových vystúpení a hry v kapele sa venovala aj štúdiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici, so špecializáciou operný spev. Štúdium ukončila s vyznamenaním. Aktívne spolupracovala so Štátnou operou v Banskej Bystrici, odkiaľ si ju návštevníci opery dobre pamätajú, najmä z hier Giuseppe Verdiho – Nabucco a Simon Boccanegra.

Jej hra na heligónke a spev dostali uznania nie len na súťažiach ako Oščadnická heligónka (SK), ale aj na medzinárodných podujatiach v Ostravici (CZ), Rožňově pod Radhoštěm (CZ),Halenkove (CZ), Veľkých Karloviciach (CZ) Brne (CZ) či v Torúni (PL) a Węgierskej Górke (PL). Za zmienku stojí najmä päťnásť víťazstiev v rade, na medzinárodnej heligónkarskej súťaži v Ostravici, kde svojím spevom a hrou opakovane udivovala divákov a odbornú porotu. Najväčší triumf si priniesla z Moskvy, kde jako členka MUFUZA vyhrala 1.miesto na MS sveta umelcov 2016 v konkurencii 16 krajín. Jej pôsobenie už dávno prekročilo brány Kysuckého regiónu a obdiv publika za hudobné umenie si získala aj v zahraničí v Číne, Pekingu, Bulharsku, Ruských mestách Moskva, Astrachan, Nižný Novgorod, Tula, Dubna…

Všetky informácie a hudobné aktivity nájdete na stránke www.mudrikova.sk

Jozef OPATOVSKÝ sa hudbe venuje viac ako 30 rokov. Pôsobil ako hráč na harmonike a spevák v rôznych folklórnych súboroch, dychových a tanečných kapelách. Hrá na klávesovú, päťradovú harmoniku, heligónku, fúkaciu harmoniku a klávesové nástroje. Počas mojej hudobnej kariéry úspešne vydal tri CD nosiče: Ja Vás zdravím, Nazdravie láska moja, Chlap zo Slovenska, päť promo nosičov s autorskými piesňami. Má za sebou dlhoročnú spolupráca s rádiami Beta, Liptov, Frontinus, YES , Muzika a Šláger, a s televíziami TV LUX, TV Senzi, TV Šláger.

V roku 2013 založil Harmonikovú akadémiu s tradičnou výučbou hry na heligónku.

Ďaľším skvelým hosťom Vlasty Mudríkovej je moravák Franta UHER.

Franta sám seba predstavil na svojom webe takto: : Franta Uher není typickým představitelem lidového vypravěče v pravém slova smyslu, ale je to především živelný člověk, multiinstrumentalista (housle, kytara, baskytara, bicí,…), moderátor, imitátor, ale taktéž zpěvák, který vás na první pohled zaujme svým opravdu přesvědčivým projevem. Svoji profesionální kariéru začal s Moravankou v roce 1986. Od té doby spolupracoval se spoustou dechových, cimbálových, ale i jiných různožánrových kapel.

Známá je jeho spolupráce nejenom s rozhlasem , ale také s Českou televizí, pro kterou natočil několik zábavných pořadů, nejenom s Moravankou, ale také samostatně, např.: televizní finále Polkafest, Silvestrovské programy, aj. Televizní publikum zaujal především coby moderátor hudebně zábavného cyklu „Hraje Vám…“, který je v televizi úspěšně reprízován. Nejčastěji můžete Frantu Uhra vidět na TV Šlágr, kde pro své věrné diváky připravil a neustále připravuje řadu hudebně zábavných pořadů nejenom v roli moderátora ale i scénáristy a režiséra.

Franta je typickým lanžhotským patriotem a jak sám říká: „Projel jsem veliký kus světa, včetně Ameriky a Kanady, ale najradši su doma mezi svojíma“.