Dátum/čas
Date(s) - 29/08/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Šašo Becko a herecká kompánia hradného pána sa s letom už rozlúčila a teraz prišli na rad statoční zbrojnoši a rytieri pána Stibora.

Príďte aj y precvičiť sa v umení rytierskom aj humornom so skupinou Vir Fortis a ich humorno-šermiarskych vystúpení a školou žonglovania v posledný augustový pondelok.

Okrem toho na vás čakajú sokoliarske vystúpenia, lukostreľba či remeselná výroba.

Program
11:00 sokoliarske vystúpenie
12:00 škola stredovekého kaukliara & verbovačka (kompánia kaukliarov prišla zabaviť hradnú dámu, len sa jej členovia cestou zatúlali a pán žonglér hľadá nových členov, aby pred pani Dobrochňou nestratil tvár, prípadne hlavu; interaktívny program pre deti aj dospelých)

14:00 Nevera po rytiersky (šermiarsko-humorné vystúpenie á la Cyrano z Bergeracu)
15:00 sokoliarske vstúpenie
16:00 Rozmaznaná dáma (divadelno-tanečné vystúpenie)
17:00 sokoliarske vystúpenie

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.