Ponuka na víkend 5.-6. júna

Šašo Becko na hrade už tento víkend niečo chystá.
Individuálne prehliadky hradu pre deti vám spestria atraktívne stanoviská s úlohami za sladkú odmenu.
Stretnete sa s galským bojovníkom „Obelixom“. Slovanskými dievčatámi, ktoré vás zasvetia do starej mágie. A napríklad aj s Móricom Beňovským, kráľom Madagaskaru.
Prehliadka má názov „Po stopách osídlenia hradu Beckov“, čiže sa dozviete čo to z najstaršej histórie, stredoveku, ale aj novoveku.
Keď jednotlivé úlohy splníte na dolnom nádvorí vás bude čakať šašo Becko a odmení vás sladkou odmenou.
V spolupráci s hradmi Čachtice, Plavecké Podhradie a Uhrovec otvárame letnú hru „Histórie, ktorá nás spája“ pod názvom „Cesta za dukátmi“.
Tešiť sa samozrejme môžete na draka Blundusa pri hradnej studni, ale aj remeselníkov. Kováčska dielňa, hrnčiarska dielňa, cinár, ovocinár s výbornými sirupmi a vínom pre dospelých, ale aj skvelé dobroty v hradnom bufete.
Počas oboch víkendových dní (5.-6. júna) vás budú tešiť aj sokoliari s ich umením. Alebo detský dobový kolotoč.
A to zďaleka nie je všetko.
Tešíme sa na vás.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v NOVEMBRI pre verejnosť otvorené počas sviatkov a víkendov od 9:00 do 16:00 (posledný vstup o 15:30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.