Šašo Becko deťom

Oslávte s nami Medzinárodný deň detí na hrade Beckov. Tento rok sme si pre vás pripravili opäť bohatý program. Spoločne nazrieme do histórie a vydáme sa na cestu naprieč dejinami. Čaká vás viac ako sedem interaktívnych stanovísk z rôznych etáp histórie hradu a Beckova. Nazrieme spoločne do praveku, obdobia, keď staroveký Rím posúval svoje hranice impéria až po Laugarício (dnešný Trenčín), stredovek, ale nazrieme aj do obdobia 19. storočia, keď sa v podhradí narodil v tomto roku oslavovaný svetoznámy maliar Ladislav Medňanský, alebo do obdobia prvej polovice 20. storočia, keď svetom otriasli dve svetové vojny.

S hradom je však spätý najmä šašo Becko. Ani tento rok nezabudol pripraviť pre šikovných malých, ale aj veľkých pátračov čarovnú truhlicu plnú sladkostí. Truhlicu však otvorí len ten, kto prejde všetkými obdobiami histórie a vyrieši pripravené úlohy.

Pripravené sú pre vás tieto aktivity:
– detský dobový kolotoč
– lukostrelnica
– kušostrelecká stena
– Lego (KreaTivo Trenčín)
– skvelé perníčky
– maľovanie na tvár
– kováčska dielňa
– košikár

Na hornom hrade bude k dispozícii výstava „Stredoveké kúpeľníctvo, skladovanie potravín a hygiena“ a výstava obrazov Ladislava Mednyánszkeho.

Od 1.6. súčasne otvárame „Hradné hospodárstvo“. Na dolnom hrade v priestore hospodárskych objektov bude priestor plný zvieratiek. Hradný hospodár vám pútavou prehliadkou predstaví až osem druhov zvieratiek, ktoré budete môcť aj nakŕmiť a na poníkovi sa budete môcť aj povoziť.

Tešíme sa na vašu návštevu!

Hradné zvesti

❗️PRESÚVAME TERMÍN KONCERTU❗️
Vážení návštevníci, vzhľadom na značne nepriaznivú predpoveď počasia sme sa rozhodli presunúť koncert Mirky Partlovej a Jána Slezáka na 1. augusta 2020 o 20:00. Vstupenky, ktoré ste si zakúpili v predpredaji, budú platné aj v tomto termíne. Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu a veríme, že sa tu všetci spoločne stretneme a zabavíme.
V prípade potreby nás kontaktuje na: info@hrad-beckov.sk