Už po siedmykrát vás pozývame na veselý tekvicový festival na hrade Beckov. Nie len deti, ale i dospelí sa môžu vrátiť do detských čias a spomenúť si ako kedysi doma vyrezávali svetlonosov.

Tekvice budú pre návštevníkov pripravené, aj nástroje na vyrezávanie. Fantázii sa ale medze nekladú a doplnky na zdobenie si so sebou môžete priniesť. Vyrezávať tekvice môžete v sobotu i nedeľu. Najkrajšiu tekvicu oceníme.

Počas dňa sme mysleli aj na vaše chuťové poháriky a preto každý návštevník, ktorý sa zapojí do vyrezávania svetlonosov, dostane v cene vstupenky jednu tekvicovú placku.

Tento rok je pre vás pripravených hneď niekoľko noviniek. Počas dňa sa môžete zapojiť do pátracej hry (na štarte však musíte vyrezať tekvicu 🙂

Na hornom hrade sme si pre vás pripravili výstavu.
Dušičky, Sviatok všetkých svätých, Halloween … aký je medzi nimi rozdiel? Spoznajte zvyky a tradície v rôznych kultúrach sveta. Priučte sa a zabavte súčasne. Výstava potrvá až d 31.10.2018.

V sobotu vás potom o 19.00 čaká prekvapenie v podobe večernej prehliadky hradu s lampášmi, sviečkami a baterkami. Hrad vyzdobíme svetlonosmi a sprievodca vás prevedie legendami spojenými s obdobím sviatkov okolo 1. novembra. Na záver budete môcť zapáliť symbolicky sviečku na pamiatku zosnulých.