Tekvicový festival

Tekvicový festival

Už po siedmykrát vás pozývame na veselý tekvicový festival na hrade Beckov. Nie len deti, ale i dospelí sa môžu vrátiť do detských čias a spomenúť si ako kedysi doma vyrezávali svetlonosov.

Tekvice budú pre návštevníkov pripravené, aj nástroje na vyrezávanie. Fantázii sa ale medze nekladú a doplnky na zdobenie si so sebou môžete priniesť. Vyrezávať tekvice môžete v sobotu i nedeľu. Najkrajšiu tekvicu oceníme.

Počas dňa sme mysleli aj na vaše chuťové poháriky a preto každý návštevník, ktorý sa zapojí do vyrezávania svetlonosov, dostane v cene vstupenky jednu tekvicovú placku.

Tento rok je pre vás pripravených hneď niekoľko noviniek. Počas dňa sa môžete zapojiť do pátracej hry (na štarte však musíte vyrezať tekvicu 🙂

Na hornom hrade sme si pre vás pripravili výstavu.
Dušičky, Sviatok všetkých svätých, Halloween … aký je medzi nimi rozdiel? Spoznajte zvyky a tradície v rôznych kultúrach sveta. Priučte sa a zabavte súčasne. Výstava potrvá až d 31.10.2018.

V sobotu vás potom o 19.00 čaká prekvapenie v podobe večernej prehliadky hradu s lampášmi, sviečkami a baterkami. Hrad vyzdobíme svetlonosmi a sprievodca vás prevedie legendami spojenými s obdobím sviatkov okolo 1. novembra. Na záver budete môcť zapáliť symbolicky sviečku na pamiatku zosnulých.

Hradné zvesti

Hradné brány sú pre verejnosť otvorené.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Rovnako z technických príčin a prípravných prác na rekonštrukcii západného paláca bude uzavretá terasa tohto paláca a rytierska sála.

Tento rok sme pre vás otvorili pivničné priestory severného paláca.