Cesta za dukátmi

„História, ktorá nás spája“

Kráľ Žigmund, krátko po nástupe na uhorský trón, musí zachrániť svoju manželku kráľovnú Máriu z chorvátskeho zajatia. Vyzbieraním výkupného poverí svojho verného vojvodu Stibora zo Stiboríc. Pomôžte aj vy Stiborovi. Vyrazte na štyri jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Žigmundove dukáty a osloboďte kráľovnú Máriu zo zajatia.

Čo bude vašou úlohou?
Je to jednoduché. Aby ste pomohli Stiborovi vykúpiť kráľovnú Máriu zo zajatia, budete musieť navštíviť štyroch kastelánov Beckovského hradu, Čachtíc, Uhrovca a Plaveckého hradu. Každý z nich vám dá, alebo vám umožní si vyraziť Žigmundov dukát. Na každom hrade získate mincu s rovnakým rubom, ale rozdielnym lícom. Po vyzbieraní štyroch mincí, nám pošlite fotografiu týchto mincí s lícovou stranou a vašim kontaktom na adresu: mince@hrad-beckov.sk. Môžete tak vyhrať jednu z atraktívnych cien – napr. let balónom pre dve osoby od letybalonom.sk, prírodnú kozmetiku Soaphoria či výnimočné vína Ovocinára Hrehora. 

Koľko času budete mať?
Príbeh „Cesta za dukátmi“ a putovanie za dukátmi spoločne otvoríme na hrade Beckov 30. 4. 2022. Na získanie mincí budete mať celé leto a či sa vám podarilo napraviť krivdu spáchanú na kráľovnej Márii sa dozviete 2. 10. 2022, kedy podujatie uzavrieme.

A to je všetko?
Zďaleka nie. Táto sezóna bude poučná, zábavná a aktívna. Tešiť sa môžete na množstvo atraktívnych podujatí na štyroch hradoch Stibora zo Stiboríc (zverejňované na stránkach hradov).
Putujte a spoznávajte s nami pomocou pútavého príbehu históriu našich predkov. Tešíme sa na vás túto sezónu na hradoch Beckov, Čachtice, Plavecký hrad a Uhrovec.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v NOVEMBRI pre verejnosť otvorené počas sviatkov a víkendov od 9:00 do 16:00 (posledný vstup o 15:30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.