Divadelná nedeľa pre deti

Divadelná nedeľa pre deti prinesie opäť pekné rozprávkové príbehy v podaní Divadielka pod hríbikom. V jednotlivých prestávkach medzi predstaveniami sa potom môžete tešiť na sokoliarske vystúpenia.

Program:
10:00 Sokoliari Falconarii
11:00 Divadielko pod hríbikom (Janko Hraško)
13:00 Divadielko pod hríbikom (Červená Karkulka)
14:00 Sokoliari Falconarii
15:00 Divadielko pod hríbikom (Janko Hraško)
16:00 Sokoliari Falconarii

Na hornom hrade nájdete výstavu Erbové beštie, na dolnom hrade je k dispozícii aj hradné hospodárstvo s jazdami na poníkovi, pri studni vás čaká drak Blundus a pripravených je aj veľa ďalších aktivít.

JANKO HRAŠKO
Z malých hráškov by mala byť „iba“ dobrá hrášková polievka. Ale ako to už v rozprávkach býva, aj z jedného malého hrášku sa môže vykľuť veselý chlapček. Vie pomôcť pri práci svojmu ňaňkovi, očarí kráľa svojou šikovnosťou a umom obmäkčí srdce roztopašnej princeznej. Za svoju dobrotu a statočnosť získa ruku nielen princeznej, ale premôže aj dávne prekliatie…

ČERVENÁ KARKULKA
Neobvyklé dievčatko a ešte neobvyklejšie stretnutie s Vĺčkom zatají dych nejedného malého diváka. S napätím a humorným odľahčením známeho rozprávkového príbehu sa prenesieme do lesa a s našou hlavnou hrdinkou prežijeme nezabudnuteľné narodeniny…

Vstupné s programom.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v NOVEMBRI pre verejnosť otvorené počas sviatkov a víkendov od 9:00 do 16:00 (posledný vstup o 15:30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.