Divadelná nedeľa pre deti prinesie opäť tri pekné rozprávkové príbehy. V jednotlivých prestávkach medzi predstaveniami sa potom môžete tešiť na soliarske vystúpenia.

Počas nedele si môžete na hrade pozrieť hradné hospodárstvo, zajazdiť si na poníkovi, nazrieť do kováčskej dielne, zájsť k našej hradnej hrnčiarke alebo vyskúšať si vyrobiť sviečku u majstra včelára.

Výstava Erbové beštie, ale aj drak Blundus sa na vás tešia aj v nedeľu 26.7.2020.

Program:
11:00 O príšerne krásnej princeznej
12:00 Sokoliarske vystúpenie
13:00 Výlet do renesancie alebo O Rómeovi a Júlií
14:00 Sokoliarske vystúpenie
15:00 O príšerne krásnej princeznej
16:00 Sokoliarske vystúpenie

O príšerne krásnej princeznej
Princezné majú svoj osud dávno daný. Musia sa jednoducho vydať za princa. Niekedy to skomplikuje drak alebo nudné čakanie vo veži, no inak je to jasné ako facka. Čo však v prípade, že princezná je taká škaredá, až sa jej boja všetci princovia? A nik ju nechce? No, to už je problém priam kráľovský. Ech, čert aby to vzal…

Výlet do renesancie alebo O Rómeovi a Júlii
Spoznajte jedno z najkrajších období histórie. Predstavíme si móresy aj módu, zažijeme napínavé súboje i neočakávané zvraty. Budeme spolu tancovať i prezliekať kabáty. To všetko skrz najznámejšiu romantickú tragédiu od toho najznámejšieho renesančného dramatika. Doslova vás vtiahneme do deja. Interaktívne predstavenie o láske, hrdinstve a cti nielen pre deti.