Už piatykrát sa hrad Beckov rozoznie údermi kováčskych kladív a plameňom vyhní.

Príďte sa presvedčiť, že tradícia kováčstva nevymrela, že žiara ohňa a plastickosť železa stále dokáže učarovať mnohým. Na úspechy predchádzajúcich ročníkov nadviažeme i tento rok. Počas kováčskych dní na hrade Beckov sa môžete na vlastné oči presvedčiť, že i dnes majú kováčski majstri šikovné ruky. Môžete si pozrieť ukážky kováčskych výrobkov a sledovať majstrov priamo pri práci.

Ale najmä, kováčske remeslo si budete, či už ste deti alebo dospelí, môcť vyskúšať aj na vlastnej koži – či už pôjde o ťahanie mechov alebo samotné kutie. Na hrade v sobotu nájdete štyri kováčske dielne, v ktorých budú kuť majstri kováči a jednu dielňu, v ktorej sa budú môcť učiť kovať návštevníci – dospelí aj deti.


Silu si overíte pri ťahaní kováčskymi mechmi a hode nákovou a presnosť zas pri hode podkovami. Okrem toho budete môcť súťažiť v kovaní – na jeden náhrev sa pokúsiť vytiahnuť čo najdlhší železný špic za asistencie kováča. V týchto disciplínach – hod nákovou a podkovami a ťahanie špicu – budete môcť súťažiť aj o ceny (o 13:00 a 15:00).

Na hornom hrade okrem toho nájdete viacerých hier a nebude chýbať ani dobrý guláš a lukostreľba. Tento rok sa môžete tešiť aj na večerný program – okrem rozpálených vyhní to budú večerné prehliadky hradu. Kujeme až do noci!

Podujatie je realizované s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.