Duša dreva

500. výročie trhového práva v Beckove pokračuje a tento raz vám prinášame podujatie s názvom Duša dreva. Tešiť sa tak môžete na rezbárov a ich tradičné drevené výrobky. Pripravené sú pre vás aj ukážky kresania a čapovania, pričom prácu s drevom si budete môcť dokonca aj vyskúšať.

Okrem toho bude pre vás pripravená aj hrnčiarska a kováčska dielňa, ukážky maľovania na sklo, výroba sviečok z včelieho plastu a ďalšie zaujímavosti. Občerstviť sa môžete v hradnom bufete, dať si dobrú kávičku či oriešky v karameli alebo ochutnať letné ovocné vínko.

O 11:00, 15:00 a 17:00 sa budú v priestoroch dolného nádvoria konať sokoliarske vystúpenia, pričom dravce a ďalšie domáce zvieratká budete môcť obdivovať počas celého víkendu v hradnom hospodárstve.

V priestoroch hradu objavíte aj obrazy slávneho uhorského a beckovského maliara Ladislava Mednyánszkeho, výstavu Erbovné beštie a našu tohtoročnú novinku – drevenú sochu draka Blundusa.

Absolvovať môžete aj prehliadku hradu so sprievodkyňami, ktoré vám odhalia históriu strážneho hradu Beckov, jeho povesti aj rôzne stredoveké zaujímavosti.

Príďte na hrad Beckov a objavte Dušu dreva. Vstupné je sezónne.

Hradné zvesti

Hradné brány sú pre verejnosť otvorené.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Rovnako z technických príčin a prípravných prác na rekonštrukcii západného paláca bude uzavretá terasa tohto paláca a rytierska sála.

Tento rok sme pre vás otvorili pivničné priestory severného paláca.