Festival dobovej kuchyne

Podujatie prináša množstvo zaujímavých chutí a vôní a samozrejme zábavy. Tešiť sa môžete na súťaže stredovekých kuchýň, dobovú hudbu a tance, ale aj skvelého Mira Kasprzyka, ktorý bude podujatie moderovať a samozrejme, ako kaukliar alebo hradný šašo, vás bude svojím umením zabávať.

Podujatie je súčasne záverečným programom venovaným téme Tri kľúče pre Katarínu. Od 6. apríla 2019 ste mohli navštíviť tri hrady Beckov, Čachtice a Plavecké podhradie. Zbierať tri kľúče od kastelánov a pomôcť tak krásnej Kataríne otvoriť jej truhlicu plnú pokladov. Počas podujatia budú vyžrebovaní desiati výhercovia, ktorí dostanú od partnerov podujatia atraktívne ceny. Toto všetko a ešte omnoho viac vás čaká na hrade Beckov už 21. septembra 2019.

Kuchyne, ktoré budú súťažiť o vašu priazeň:

– Via Castrum
– Kompánia z Turca
– Vir Fortis
– Argenti
– Wagus

Každý z návštevníkov získa na pokladni hodnotiaci hárok, do ktorého zaznačí svoje hodnotenie jednotlivých kuchýň. Ochutnávky budú prebiehať od 12.00 do 14.00. O 15.00 vyhodnotíme jednu kuchyňu, ktorá vyhrá hodnotnú cenu.

Program:
10.00 Tri kľúče pre Katarínu (Vir Fortis)
11.00 Stredoveké tance a škola tanca (Argenti)
12.00 Vystúpenie Mira Kasprzyka (dvorného kaukliara a zabávača)
13.00 Turnaj rytierov
14.00 Marná to snaha (Zlín – koncert dobovej hudby)
15.00 Vyhodnotenie súťaže stredovekých kuchýň (cena návštevníka)
15.30 Pozvanie k stolu u Stiborovcov (ukážky stolovania a kuchyne)
17.00 Vyhodnotenie letnej súťaže Tri kľúče pre Katarínu

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.