Hradná zabíjačka

Hradná zabíjačka

Tešiť sa môžete už štandardne na zabíjačkové špeciality, bohatý zabíjačkový tanier a kapustnicu.

V doobedňajších hodinách vystúpia finalisti súťaže „Zem spieva“ DFS Kornička z Trenčína o 10.00, 11.00 a 12.00.

Názov dlhoročného detského súboru vychádza názvu dievčenského vrkôčika upleteného z troch pramienkov a jedná sa o jeden z najúspešnejších detských folklórnych súborov na Slovensku.

Po obede sa predstaví Chlapská spevácka skupina Škrupinka o 13.00, 14.00 a 15.00.

CHSS Škrupinka je pozoruhodné zoskupenie chlapov v najlepších rokoch. Táto skupina po ukončení aktívnej činnosti v rôznych umeleckých telesách pocítila potrebu sa aktívne stretávať a zapájať sa do kultúrno spoločenského života v Trenčíne a okolí. V jej bohatom repertoári sa okrem iného nachádzajú autenticky a humorne ladené: Koledy z Trenčianskej stolice, Pastierske koledy ,Koledy spod ostrého vrchu, Zbojnícke piesne z Kopaníc a taktiež zaujímavo spracované Pijanské pesničky po ceste z krčmičky, Jágerské a pytlácke a Vojanské pesničky do huby aj do kroku. No a prečo Škrupinka? Prvé spevácke čísla spievali svojim polovičkám na pravidelných stretnutiach pri lúskaní orechov v predvianočnom čase.

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.