Hradný biograf – Piata loď

Hradný biograf

Na sviatok Petra a Pavla sme si pre vás pripravili prvé večerné premietanie na hrade Beckov. Jedná sa skutočne o atraktívnu záležitosť, pretože tento oceňovaný slovenský film príde osobne odprezentovať režisérka filmu Iveta Grófová, ktorá porozpráva aj niečo viacej k natáčaniu a zo zákulisia slovenskej filmovej tvorby. Tešíme sa na vašu účasť.

PIATA LOĎ (Iveta Grófová)
Celovečerný film nakrútený na motívy knižnej predlohy od slovenskej prozaičky Moniky Kompaníkovej (cena Anasoft litera 2011) . Nechajte sa príjemne prekvapiť domácou filmovou tvorbou.
Piata loď je príbehom detského dobrodrúžstva, sveta dospelých videného detským pohľadom, teda aj tým, čo dospelí nevidia. Film rozpráva príbeh detí, ktoré sa bezpečnejšie cítia na ulici ako doma, kde hľadajú záchranné člny medzi rozprávkou a drsnou realitou.
Príbeh dievčaťa a chlapca, ktorí sa spolu s dvomi bábätkami rozhodnú ukryť v opuštenej chatke a vytvoria si detskú rodinu, dobre ukrytú pred očima dospelých. Svoj svet v záhrade, ktorý si na chvíľu dokázali vytvoriť, a puto, ktoré medzi nimi vzniklo, si odnášajú do života ako čosi tajomne čisté a trvalé.

Nenechajte si újsť tento skvelý film slovenskej kinematografie, ktorý získal množstvo ocenení doma aj v zahraničí.
Berlinale IFF 2017 – Sklenený medveď poroty „Generation KPLUS“
Slnko v sieti – 2018 – Iveta Grófová, Marek Leščák (Najlepší scénár)
2018 – Denisa Buranová (Nejlepšia kamera)
2018 – Denisa Buranová, Iva Němcová, Iveta Grófová, Miroslav Král (Výprava)

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.