Medzinárodný deň múzeí a galérií

Hrad Beckov sa aj tento rok zapája do Medzinárodného dňa múzeí a galérií a svoje brány bude mať pre vás otvorené nielen cez deň, ale dokonca aj v noci.
Pre deti je pripravená víkendová pátracia akcia, počas ktorej rozlúštia reálny historický príbeh, ktorý sa spája s naším hradom.
Denné podujatie sa zameria aj na šľachtické rody v Beckove a ich erby. Na túto tému bude pripravená odborná prednáška s doktorom Jozefom Karlíkom, ktorá sa bude v hradnej kaplnke konať v sobotu aj v nedeľu vždy o 13. hodine.
Pripravené máme pre vás aj remeselnícke stánky a dielničky:
– v sobotu môžete obdivovať jedinečnú ručnú tvorbu od Dominika Lehocká a odniesť si ju môžete aj domov,
– v nedeľu vám zavoňajú výnimočné Mydlá Tamara, za ktorými sa skrýva príbeh každej jednej ženy z Azylového domu Tamara, kde sa mydielka vyrábajú,
– a v nedeľu sa môžete tešiť aj na špeciálnu hrnčiarsku dielňu, v ktorej si budete môcť vyrobiť vlastnoručnú keramiku. Kurzy bude viesť talentovaná keramikárka Soňa Zelisková z Dubnice nad Váhom, ktorá prišla o zrak, no do hrnčiariny dáva celé svoje srdce, a tak jej ruky dokážu vytvoriť hotové zázraky. A naučí to aj vás. 🙂
A čerešničkou na torte bude sobotná večerná prehliadka o 20. hodine, ktorá vám odhalí tajomné povesti Beckovského hradu a obdivovať budete môcť aj stredoveké umenie lazobníctva.
Príďte na hrad Beckov a zažite jedinečnú Noc múzeí a galérií plnú zážitkov, legiend a histórie!
Vstupné: sezónne

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.