Aj tento rok máte možnosť zúčastniť sa dobroružnej cesty za Žigmundovými dukátmi po štyroch slovenských hradoch – Beckov, Čachtice, Plavecký hrad a Uhrovec.

Pri príežitosti otvorenia celosezónnej honby za striebornými mincami Žigmunda Luxemburského si trochu priblížime život a mladosť tohto vynalizavého uhorského kráľa pomocou humorno-historických vystúpení pre deti aj dospelých  pod názvom Ako Žigmund kráľovnú Máriu aj uhorský trón získal, interaktívny príbeh na pokračovanie – na pódiu od 11:00 do 16:00 každú hodinu.

Okrem scénok zo života kráľa a jeho prvej manželky, Márie z Anjou sa môžete tešiť na dobový rytiersky tábor, ochutnávky z hradnej stredovekej kuchyne, remeselnú výrobu ale taktiež školu stredovkého tanca či  šermu.

A čo by to bol za prvý máj na Beckove bez romantiky?

V nedeľu svoje city partnerovi či partnerke budete môcť dokázať slovami aj skutkami. Pripravili sme si pre vás romantický fotokútik, lukostreleckú strelnicu o papierové ruže, ale taktiež tvorbu poézie.

Prechádzku hradom, či už komentovanú alebo vo vlastnej réžii, budete môcť zakončiť viazaním stužiek alebo obnovou svojho sľubu vernosti v hradnej kaplnke pod aktovkou výrečného kastelána.

A keďže víno a romantika od seba nemajú nikdy ďaleko, v nedeľu o 15:00 budeme slávnostne krstiť nové hradné víno vojvodu Stibora zo Stiboríc a Beckova od Ovocinára Hrehora.

Pre viac informácií o súťaži, kliknite semka.