Hrad Beckov opäť vynikne na filmovom plátne. Slovenská a česká produkcia chystajú vianočnú rozprávku s názvom Čarovné jablko. Odvysielajú ju na Vianoce. 

Na hrade sa bude pohybovať približne 50 – 80 členov filmárskeho štábu. Točiť by sa malo v priestoroch rytierskej sály západného paláca, ktorá je počas týždňa pre verejnosť v tomto čase štandardne ešte uzavretá.

Vo štvrtok 13.6.2024 sa návštevníci dostanú do priestorov pivnice severného paláca a hradnej kaplnky. Napriek tomu prosíme návštevníkov, aby počas natáčania v priestoroch boli potichu. Ďakujeme za porozumenie. Vo štvrtkovom termíne sa návštevníci nedostanú na strechu západného paláca. Otvorená pre nich však bude časť expozície z Okruhu B a to lapidárium a západná bašta.

V piatkovom termíne 14.6.2024 budú obmedzenia v hradnej kaplnke a pivnici severného paláca. Pre návštevníkov vytvoríme koridory. Návštevník by sa mal dostať na strechu západného paláca a aj do expozície lapidárium a západnej bašty.

Počas víkendu 15.-16.6.2024 by mal byť západný palác s expozíciou v plnej prevádzke.

V krátkej dobe sa takto na hrade natáča už tretí projekt. V roku 2020 to bola kanadská produkcia so seriálom Van Helsing. V roku 2023 slovenská produkcia s rozprávkou Tri zlaté dukáty a v tomto roku česko-slovenský projekt rozprávky Čarovné jablko.