Dátum/čas
Date(s) - 12/09/2021
9:00 - 18:00

Kategórie


Druhá septembrová nedeľa bude na hrade venovaná pamiatkam a kultúrnemu dedičstvu, do ktorého sa nepochybne radí i náš majestátny hrad týčiaci sa nad obcou Beckov. V tento deň by sme Vám okrem prehliadok hradu radi predstavili i kultúrne a sakrálne pamiatky obce na tzv. Sakrálnej ceste. Na dolnom nádvorí vystúpi hudobná skupina MUSICANTICA SLOVACA s literárno – hudobným vystúpením na pokračovanie pod názvom  Malebná cesta dolu Váhom, ktoré predstaví pamiatky regiónu Považia. Ide o pásmo na motívy rovnomenného historického cestopisného diela Alojza Medňanského, ktorý strávil svoje detstvo v Beckove. Pre deti je pripravená poznávacia hra v areáli hradu.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v NOVEMBRI pre verejnosť otvorené počas sviatkov a víkendov od 9:00 do 16:00 (posledný vstup o 15:30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.