Dátum/čas
Date(s) - 19/06/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Školský rok sa pomaly ale isto blíži ku koncu, známky snáď uzatvorené – je na čase si oddýchnuť, a ako lepšie ak nie pri hre – aj tento rok sa predposledný júnový víkend hrad premení na veľké ihrisko – okrem dobových spoločenských hier to budú storaké hry z iHRYska.

A keďže sa radi hrajú aj rytieri, svoje sily pri šachu, dvorských kartách z 15. storočia či kockách a kolkách si budete môcť zmerať s rytiermi skupiny Argenti. Okrem toho si pre vás pripravili aj trochu útrpného práva, stredoveký bedminton, ukážku zbraní a hromadu súťaží. Vždy o 11:00, 13:00 a 15:00 na dolnom nádvorí overia vašu silu a presnosť pri preťahovaní lanom, na kolbisku s mečom aj pri tzv. ringrennen.
Výhercovia sa môžu tešiť aj na odmeny.

A v nedeľu chuťové poháriky poteší aj ochutnávka dobovej kuchyne.

Okrem toho, samozrejme, lukostreľba, remeselná výroba, sprievody, domáce langoše a rôzne hradné aktivity.

 

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.