Dátum/čas
Date(s) - 22/06/2024
9:00 - 18:00

Kategórie


Radi by sme vás pozvali na vzrušujúce podujatie Hradná detektívka!

V sedemdesiatych rokoch minulého storočia bola pred hradnou kaplnkou objavená kostra mladej ženy z 15. storočia, ktorá bola zavraždená. Kto bola táto žena a ako zomrela, zostáva záhadou … až doteraz!

Počas nadchádzajúceho víkendu sme pre vás pripravili jedinečnú detektívnu hru, v ktorej sa stanete hlavným vyšetrovateľom práve vy. Čaká na vás desať stanovísk s rôznymi úlohami, ktoré vám pomôžu odhaliť pravdu a vyriešiť tento starý zločin.

Príďte si vyskúšať svoje detektívne schopnosti a zažite nezabudnuteľný víkend na našom hrade!

Tešíme sa na vás!

Hradná detektívka prebieha v sobotu aj v nedeľu od 9.00 do 18.00.

V nedeľu 23.6.2024 sme si však pre najmenších pripravili aj bábkové divadeľné predstavenie Divadla Tuš pre deti.

14.00 Princezné a draci (Pavla Dobšinského)

16.00 Princezné a draci (Pavla Dobšinského)

Bábková inscenácia Divadla TUŠ oživí dve rozprávky známeho zberateľa ľudových rozprávok Pavla Dobšinského. Myšacia bundička je deťom známa a majú ju vo veľkej obľube. Druhou je neznámy príbeh o Vintalkovi, ktorý musí kvôli láske zdolať veľa prekážok. Prekrásne bábky vychádzajú z nových ilustrácií oceňovaného výtvarníka Vladimíra Krála. Diváci stretnú princeznú, kráľa, draka, strigu i rytiera. Deti sa stanú súčasťou príbehu. Zatancujú si na kráľovskom bále alebo sa stanú súčasťou orchestra.

Účinkujú: Kristína Sviteková / Barbora Zamišková a Jozef Jurčišin – Kukľa. Autorkou bábok je Radka Baňacká, kostýmov Mária Stanko.