Dátum/čas
Date(s) - 21/05/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Tento víkend sa bude niesť v znamení vína a hviezd – už tradičné večerné podujatie Vo víne sú hviezdy bude doplnené denným programom pre deti aj dospelých.

13:00 a 15:00 bude pri pódiu prebiehať humorná súťaž Urputného hradného zápolenia o ceny vínne (alebo sladké)

Okrem Ovocinára Hrehora budete môcť  na hrade ochutnať aj vína podľa stredovekých receptúr z rodinného vinárstva Heger. Nebude chýbať ani výstava stredovekej kuchyne, aktivity pre deti, lukostreľba a tradičná remeselná výroba.

Pre deti je pripravená pátračka o astronómii, v ktorej sa naučíte používať astroláb, či gnomón, spoznáte hviezdnu oblohu, ale tiež sredovekú astronómiu. Taktiež zistíte čosi o stredovekom vinárstve a o tom, ako v beckovskom panstve naprieč storočiami fungovala výroba vína či krčmy.

Podujatie sa riadi víkendovým vstupným.

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.