Dátum/čas
Date(s) - 27/09/2020
9:00 - 18:00

Kategórie


Podujatie o víne a pravde, ktorá je v ňom skrytá – také je In vino veritas na hrade Beckov. Tešiť sa môžete na celodenné ochutnávky opojného Bakchovho moku, pričom budú pre vás pripravené vínka klasické, ovocné, ale aj s nádychom stredoveku.

Podujatie budú sprevádzať odborné prednášky, ale aj ukážky tradičných prác spojených s vinárstvom. Atmosféru bude dotvárať aj ľudová hudba, ktorá k vinohradníctvu jednoznačne patrí. A tešiť sa môžete aj na pátraciu hru pre malých aj veľkých, ktorá vám odhalí tajomstvá vinárstva v Beckove.

PROGRAM NA PÓDIU

nedeľa 27.9.2020
10:00 prednáška a ochutnávka vín
11:00 ľudové nôty heligonky
12:00 prednáška a ochutnávka vín
13:00 ľudové nôty heligonky
14:00 prednáška a ochutnávka vín
15:00 ľudové nôty heligonky
16:00 prednáška a ochutnávka vín

Okrem toho budú pre vás pripravené aj prehliadky, ktoré vám priblížia históriu a povesti strážneho hradu Beckov. V areáli objavíte aj remeselné stánky, kováčsku dielňu, lukostreľbu, obrazy Ladislava Mednyánszkeho, výstavu dobového kúpeľníctva aj draka Blundusa.

Príďte na hrad Beckov a odhaľte pravdu skrytú vo víne.

Vstupné víkend s programom.

NAŠI PARTNERI

Ovocinár Hrehor
Rodinné vinárstvo Heger
Najväčšia vínna pivnica v Pukanci

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.