Dátum/čas
Date(s) - 12/06/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Hrad Beckov navštívi Detrik Bubek aj so svojou kompániou, miesto hradného pána vojvodu Stibora zo Stiboríc a Beckova ho však privíta iba zúfalý kastelán, ktorému sa stále nepodarilo zozbierať poriadne vojsko – príďte mu aj s deťmi pomôcť a vstúpte do Stiborovej hradnej stráže. Čaká vás stredoveký výcvik vojenskej jednotky a aj prvá skúška v boji od odvážnych uhorských rytierov až z ďalekého Turca.

Okrem interaktívnych vystúpení na dolnom hrade sa môžete tiež tešiť na výstavu dobovúovej kuchyne, trochu stredovekého hazardu, lukostreľbu, rôzne hry a dobový rytiersky tábor.

Program:

11:00 Výcvik vojenskej jednotky do Stiborovej hradnej stráže
14:00 Výcvik vojenskej jednotky do Stiborovej hradnej stráže
16:00 Výcvik vojenskej jednotky do Stiborovej hradnej stráže

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.