Dátum/čas
Date(s) - 09/08/2020
9:00 - 18:00

Kategórie


Tento rok slávi Beckov veľké výročie, a to 500 rokov od rozšírenia trhového práva. A pri tejto príležitosti si pre vás hrad Beckov pripravil podujatie s názvom Remeslo má zlaté dno, pričom v nedeľu o 10:45 budeme slávnostne odovzdávať hradnému pánovi listinu s právom usporadúvať pravidelné trhy.

Počas víkendu objavíte na dolnom nádvorí viaceré remeselné stánky, kde vás majstri remeselníci zasvätia do tajov svojho tradičného umenia. Pre deti aj dospelých sú pripravené ukážky hrnčiariny, prútenia košíkov či cínovania, no vyskúšať si môžete aj prácu s drôtom či maľovanie na sklo. Za poplatok si môžete vyrobiť aj sviečku z včelieho plastu a v kováčskej dielni si môžete vyraziť pamätnú mincu s beckovským motívom.

Tešiť sa môžete aj na pátraciu hru, ktorá vám odhalí meno prvého beckovského remeselníka z čias slávneho Stibora zo Stiboríc.

V minulosti bola vychýrená aj Stiborova kuchyňa, a tak sme si pre vás pripravili aj rôzne stredoveké špeciality, ktoré budete môcť ochutnávať počas celého víkendu. Kuchtiť bude pre vás historická skupina Kompánia z Turca, ktorá vám vo svojom dobovom tábore predvedie aj ukážky panského stolovania.

To však nie je ani zďaleka všetko. V hradnom hospodárstve objavíte domáce zvieratká aj vznešené dravce, pričom o 11:00, 15:00 a 17:00 je pre vás pripravené sokoliarske vystúpenie. Tešiť sa môžete aj na prehliadky so sprievodcom, obrazy slávneho maliara Ladislava Mednyánszkeho, výstavu Erbovné beštie a draka Blundusa.

Príďte na hrad Beckov a oslávte 500. výročie trhového práva, ako sa patrí!

Vstupné víkend s programom.

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.