Dátum/čas
Date(s) - 07/06/2020
9:00 - 18:00

Kategórie


Ak ste minulý víkend nestihli náš program venovaný deťom pod názvom Šašo Becko deťom alebo vás odradilo zlé počasie, tak nemusíte byť sklamaní. Podujatie sme sa rozhodli zopakovať aj tento víkend (6.-7.6.2020).

Milé deti, zabavte sa aj vy pri pátraní a riešení úloh na hrade Beckov počas nasledujúceho víkendu. Šašova čarovná truhlica plná sladkých prekvapení je už pripravená a Becko sa s vami určite rád podelí o svoj poklad. Budete však musieť splniť niekoľko úloh, ktoré budú rozmiestnené po celom hrade.

Šašo Becko sa počas karantény rozhodol zavesiť svoje topánky na hlavnú bránu tak vysoko, aby ich nedokázal zvesiť a zároveň ho to nelákalo chodiť von. Dnes, keď už môže von chodiť, nemá topánky, a preto potrebuje nové. Príďte na náš hrad a pomôžte mu nové topánky nájsť.

Tak ako sa uvoľňujú jednotlivé opatrenia. Aj my postupne prinášame našim návštevníkom ďalšie novinky. Počas nasledujúceho víkendu sa tak budete môcť tešiť na už tretí ročník hradného hospodárstva. Okrem zvieratiek sme si pre vás pripravili aj kováčsku dielňu a prezentáciu ďalších remesiel.

Tešiť sa môžete aj na nášho slávneho draka Blundusa pri hradnej studni. Pripravená je aj výstava s názvom „Erbovné beštie“, kde sa môžete stretnúť s Blundusovým dračím kamarátom, kentaurom, baziliškom, ale aj s morskou pannou či bájnym okrídleným koňom Pegasom.

Na dolnom hrade sú pre vás pripravené aj remeselné stánky a všelijaké dobroty, ako napríklad oriešky v karameli.

Hrad je pre verejnosť otvorený od 9:00 do 18:00. Dodržiavajte však nariadenia ÚVZ SR a v priestoroch hradu si dezinfikujte ruky, noste rúška a dodržiavajte rozostupy.

Vstupné: sezónne.

Tešíme sa na vašu návštevu!