Dátum/čas
Date(s) - 19/04/2019
9:00 - 18:00

Kategórie


Sviatky Veľkej noci budú na hrade Beckov opäť veselé a zábavné. Množstvo aktivít, ktoré sme pripravili, vám istotne spríjemnia tieto dni.

K príchodu jari patria pestré farby, a preto treba nájsť tri rôznofarebné vajíčka, ktoré sme ukryli v zákutiach hradných múrov. Tie si potom môžete vymeniť za sladkú odmenu.

Tento rok sme do tohto podujatia zahrnuli aj akciu „História, ktorá nás spája“, do ktorej sú zapojené hrady Beckov aj Čachtice. Preto si budete môcť vyskúšať hru „Staň sa kráľovským poslom“ a môžete napísať veľkonočný odkaz, ktorý keď prenesiete na Čachtický hrad (alebo opačne), získate dračie čokoládové vajíčko.

Nie je to však zďaleka všetko. Pre starších, ale aj pre deti sme pripravili pátraciu hru s tajničkou „Katarínine veľkonočné tajomstvo“. Mladá dedička Stibora ml. nedopatrením rozbila svoju najkrajšiu kraslicu. Nevediac o tom, jednotlivé úlomky sa jej vytratili z košíčka niekde na hrade. Pomôžte jej tieto úlomky pohľadať a poskladajte z indícií, ktoré na nich nájdete, veľkonočné tajomstvo.

Medzi sprievodnými aktivitami sú pre vás pripravené dielničky, vymaľovávanie omaľovánok, výstava kraslíc z UĽUV, budeme pliesť korbáče, k dispozícii bude aj maľovanie na tvár a deti určite potešia zvieratká, ktoré k príchodu jari a k sviatkom Veľkej noci patria.

V pondelok trošku netradične budeme tvoriť rôzne veľkonočné kreácie s farebnými kockami zo stavebnice LEGO (Kreativo Trenčín).

Chutnou bodkou za príjemným dňom potom môže byť aj ochutnávka Kráľovskej čokolády, pochutnanie si na podpecníkoch alebo skvelých koláčoch.

Tešíme sa na vašu návštevu!

Hradné zvesti

Hradné brány sú DECEMBRI a JANUÁRI pre verejnosť zatvorené. Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.