Dátum/čas
Date(s) - 15/04/2022
9:00 - 18:00

Kategórie


Po drobnej prestávke nás opäť čaká Veľká noc na hrade Beckov.
Patriť k nej bude neodmysliteľné pátranie po pestrofarebných vajíčkach za sladkú odmenu a rôzne hry a aktivity, ktoré precvičia vašu ostrú mušku, pozornosť aj bystrý um.
Okrem toho si budete môcť na hrade upliesť korbáč alebo vymaľovať vajíčko, či ochutnať rôzne tradičné veľkonočné jedlá a koláče.
Súčasťou podujatia bude aj výstava regionálnych krojov a trochu netradičná, ale rozhodne zábavná rytierska šibačka a už stabilná remeselná výroba či dobové spoločenské hry.
Stredovekou rytierskou šibačkou si budete môcť každý deň o 11:00 a 15:00 na dolnom nádvorí.
Zároveň je pripravené benefičné podujatie v spolupráci  s NOLIMITSFORNATY, o.z. a BOJ S SMA, o.z. – počas celej Veľkej noci sa budú na hrade predávať korbáče, pričom výťažok z predaja ktorých sa použije na pomoc Natálii Kollárovej v jej boji so spinálnou svalovou atrofiou (SMA), konkrétne na operáciu, ktorú absolvuje toto leto.
Bližšie informácie o Nátálke Kollárovej nájdete na https://www.facebook.com/koalanaty/

Hradné zvesti

Hradné brány sú v OKTÓBRI pre verejnosť otvorené utorok až piatok od 10.00 do 17.00 a 09:00 do 17:00 počas víkendov (posledný vstup o 16.30). Viac informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.