Potulky Beckovom

Pri príležitosti Medzinárodného dňa turistických sprievodcov hrad opäť otvára svoje brány. Okrem remeselných stánkov, dobových doskových hier a dobrodružnej pátračky zo sveta stredovekého murárskeho remesla môžete absolvovať aj špeciálnu prehliadku: Sakrálnu cestu, ktorá sa sústreďuje na cirkevné dejiny Beckova. Vďaka nej sa dozviete, kedy sa v Beckove začala šíriť reformácia, či sa tu usadila židovská komunita. Taktiež zistíte, ako s Beckovom súvisí gróf Móric August Beňovský alebo prečo sa Štefan Pilárik musel skrývať v kope hnoja. A, samozrejme, budete mať môcť možnosť vidieť, ako všetky tri beckovské kostoly vyzerajú zvnútra.

Sakrálna cesta bude začínať pri hradnej pokladni v sobotu aj nedeľu o 13:00.

Turistickí sprievodcovia majú v tento víkend vstup na hrad zdarma, ostatní návštevníci sa riadia podľa bežného vstupného.

Naďalej fungujeme v režime OP.  Ďakujeme, že to rešpektujete.

Hradné zvesti

Hradné brány sú pre verejnosť otvorené denne od 9.00 do 18.00 (posledný vstup o 17.30). Viacej informácií o otváracích hodinách v časti INFO o hrade.

UZAVRETÁ VSTUPNÁ VEŽA
Strážna veža (objekt č. 2), v ktorej sa nachádza pokladňa, je z technických príčin uzavretá. Žiadame vás, aby ste do jej priestorov nevstupovali. Ďakujeme za vaše porozumenie.

Západný palác
V roku 2022 budú prebiehať rekonštrukčné práce v západnom paláci.

Hrad je pre návštevníkov otvorený v bežnom systéme. Počas víkendov sa návštevníci dostanú k hradnej studni a drakovi Blundusovi. Počas celého týždňa môžu navštíviť priestory hradnej kaplnky, severného paláca, donjonu, stredného a dolného hradu.

Na hrade sú sociálne zariadenia, bufet ako aj suveníry.