Oslávte s nami Medzinárodný deň detí na hrade Beckov. Pripravili sme si pre vás bohatý program. Celým dňom nás bude sprevádzať skupina historického šermu Rád sv. Galaháda.

Program na pódiu:
11.00 Vo víne je sila
Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne… Úspešné šermiarsko-divadelné predstavenie rozprávajúce o tom, že nie len pravda sa skrýva vo víne.

13.00 Rytiersky turnaj o ruku princeznej
Rytiersky turnaj o ruku spanilej princeznej vyhrá ten najlepší alebo to bude inak …

15.00 Šľahačkové kráľovstvo
Zavedieme Vás do rozprávkového sveta, v ktorom sa odohráva súboj dobra a zla. Nebude chýbať drak, princezná, či odvážny rytier, ktorý zachráni kráľovstvo.

17.00 Ako Ježibaba syna ženila
Zlý čert z horúcich pekiel potrebuje pomoc od svojej starej známej ježibaby. Za protislužbu má nájsť nevestu pre ježibabinho syna Nemehla. Podarí sa mu to?

Šašo Becko má čarovnú truhlicu plnú sladkostí, tato truhlica ma magický zámok čo sa otvára len na špeciálne heslo. Každé dieťa čo získa heslo na otvorenie truhlice bude odmenený časťou pokladu. Po hrade budú rozmiestnené rôzne hravé úlohy a skúšky, ktoré keď deti splnia získajú indície k heslu.

Pripravené sú pre vás tieto aktivity:
Šermiarska aréna
Streľba z katapultu
Boj s príšerou (Drak)
Stredoveké puzzle
Hádankár – skúška múdrosti

Lukostreľba – deti aj dospelí si na hornom hrade budú môcť vyskúšať svoju presnú mušku.

Dobový tábor
Zbrojný stan – zbrane zbroje s odborným výkladom.

Na hornom hrade bude k dispozícii výstava „Draci a drakobijci“.

Okrem šermiarskych aktivít môžete na hrade v sobotu 2.6. stretnúť zástupcov Krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región, ktorí vás budú informovať o možnostiach trávenia volného času v Trenčianskom kraji a súčasne vám predstavia aj atraktívne súťaže a hry pre rodiny s deťmi pre aktuálnu sezónu: https://www.trencinregion.sk/

Na nedeľu sme si pre deti pripravili prekvapenie. O 16.00 v priestore hradnej kaviarne predstaví autorka detskej literatúry Silvia Havelková osobne svoju knížku „Patty pes z útulku“. Ide o skutočný príbeh o malom štvornohom hrdinovi. Autorskému čítaniu bude prítomný aj psík Patty osobne. Počas poobedia si bude možné zakúpiť knižky od autorky a výťažok z predaja tejto knižky poputuje na východ Slovenska pre OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku.
O autorke: http://www.phaqua.sk/art/silvia/

Tešíme sa na vašu návštevu.