SOBOTA

Vedeli ste, že patrónom sokoliarov je sv. Bavo? Sviatok má na začiatku októbra, nuž aj na hrade si v túto sobotu pripomenieme krásne sokoliarske remeslo. Okrem sokoliarne a vystúpení sa môžete tešiť na už tradičné doskové hry, komentované prehliadky,  lukostreľbu a výstavu Druhý život dreva.

Program:

10:00 sokoliarske vystúpenie
14:00 sokoliarske vystúpenie
16:00 sokoliarske vystúpenie

NEDEĽA – zo zdravotných dôvodov ZRUŠENÉ.

Platí sezónne vstupné.

Divadelná nedeľa pre deti prinesie opäť pekné rozprávkové príbehy v podaní Divadielka pod hríbikom.

Okrem nich sa môžete tešiť na už tradičné doskové hry, komentované prehliadky,  lukostreľbu a výstavu Druhý život dreva. V nedeľu nás čaká aj bábkové divadlo.

Program:

11:00 Červená čiapočka
13:00 Janko Hraško na cestách
15:00 Červená čiapočka

ČERVENÁ ČIAPOČKA
Neobvyklé milé dievčatko zažije nielen neobyčajné stretnutie s Vĺčkom ale zatají dych i našim divákom. S napätím a humorným odľahčením starého rozprávkového príbehu s našou hlavnou hrdinkou prežijeme veruže jedny  nezabudnuteľné narodeniny …

JANKO  HRAŠKO NA CESTÁCH
Zo zelených hráškov gazdiná uvarí  „iba“ dobrú  hráškovú  polievku.  Ale ako to už v rozprávkach  býva, aj z jedného malého hrášku  sa môže vykľuť veselé chlapča. Šikovný je vám on “ veru jaj “ … pri hrncoch, na poli pomôcť svojmu ňaňkovi. Zaujať samotného panovníka, nezľaknúť sa lúpežníka aj obmäkčiť srdce roztopašnej  princeznej a zmariť aj dávne prekliatie ….

Počas podujatí platí vstupné víkend s programom.